Charles Hoskinson: “Cardano (ADA)Ekosisteminde Yeni Güncelleme Gereksiz Artıkları Ortadan Kaldıracak”

21.01.2019
63
A+
A-
Charles Hoskinson: “Cardano  (ADA)Ekosisteminde Yeni Güncelleme Gereksiz Artıkları Ortadan Kaldıracak”

Yeni bir Reddit yazısında, Cardano yöneticisi Charles Hoskinson, Berlin’de yapılan atölye çalışması hakkında uzun süre konuştu – burada ADA yazılımcıları yaklaşmakta olan ‘Delegation Specification’ protokolü ile ilgili çalışmaları tamamladı.

Konu ile ilgili olarak, Charles Hoskinson, yukarıda belirtilen “Delegation Spec” modülünün, para biriminin yerel ekosisteminin önemli bir bileşeni olarak hizmet etmek için tasarlandığını söylemişti (öncelikle daha kullanıcı dostu ve güvenli hale getirerek).

Daha sonra eklemek için devam etti:

    “Spec matematikle yazılmış ve Haskell Programlama Dilinin kanonik temsiline çok yakındı”.

Takımın bugüne dek ne kadar ilerleme kaydettiği konusunda Hoskinson “Cardano 1.5” i piyasaya sürmeye neredeyse hazır olduklarını belirtti. Ayrıca, firmanın yerli cüzdanında “Klasik Ouroboros” modülünden başka daha işlevsel olan “Ouroboros BFK” ile değiştirilen başka bir teklifte de önemli bir değişiklik yapılmadığını belirtti.

Bununla birlikte, gelecekte para biriminin mevcut sistemini merkezden uzaklaştırmak için, daha da önemlisi, dev ekibi bir sonraki güncellemenin yayınlandığı tarihte dekupte edilmiş bir cüzdanı tanıtarak yükseltme çabalarını ilerletmeyi planlıyor

Gelecek sürümleri de içerecektir:

    Bağımsız kullanıcıların kendi hesaplı havuzlarını oluşturmalarını sağlayacak yeni delegasyon mekaniği.


    Canlı izleme ile ilgili seçenekler içeren yeni bir test ağı.

    Son fakat en az değil, Hoskinson aynı zamanda geleceğe doğru ilerledikçe, Cardano ekosisteminin UTXO kurulumundan yeni tür bir blockchain sistemine geçmeye devam edeceğine de dikkat çekiyor.

Sonuç

Daha önce de belirtildiği gibi, Cardano’nun geliştirici ekibi şu anda bağımsız meraklılara “POS’un gerçek potansiyelini keşfetme” konusunda yardımcı olacak bir araç geliştirme sürecinde.

kriptopara