Çin gemi inşa Sanayi Limited Şirketi (CSCL) Tedarik Zinciri finansmanı için Blockchain Teknoloji Deneyecek

31.03.2019
77
A+
A-
Çin gemi inşa Sanayi Limited Şirketi (CSCL) Tedarik Zinciri finansmanı için  Blockchain Teknoloji Deneyecek

Chinese media outlet people’s Daily adlı yeni bir rapor, China Shipbuilding Industry Company Limited (CSICL), upstream tedarikçilerini finanse etmek için kullanılıp kullanılmayacağını görmek için blockchain teknolojisi ile deney yapacağını doğruladı.

CSICL, Çin’den en büyük iki nakliye konglomerasından biri olan China Shipbuilding Industry Corporation’ın (CSIC) bir yan kuruluşudur. CSICL, amiral gemisi listelendiği gibi en büyük gemi ekipmanı işletmeleridir. Deniz gücü ve bileşenleri, deniz yardımcı ve diğer geleneksel gemi ekipman iş alanında pazar lideri konumunu işgal.

Hu Youlian, Şanghay Bankası Başkanı, Sun Wei, Çin Ulusal gemi inşa Sanayi Şirketi Genel Müdür Yardımcısı, Yu Baoshan, baş mühendis Yardımcısı ve Li Junfeng, Cssc Lojistik Başkanı, Hu Debin, Şanghay Bankası Vali Yardımcısı ve Xia Suijia, CSSC Genel Müdürü, her iki taraf adına tedarik zinciri hizmetleri konusunda stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Özellikle, son zamanlarda sadece CSIC Lojistik için kredi hizmeti sağladı, ama aynı zamanda onun Yukarı tedarikçiler için “1+n” tedarik zinciri finansman çözümleri sağladı. İki taraf tedarik zinciri, finansal hizmetler alanında yararlı işbirliği keşif gerçekleştirdi. Bu anlaşmanın imzalanması, iki taraf arasındaki işbirliği kapsamını daha da genişletti ve işbirliği içeriğini derinleştirdi.

Sonunda, Şangay Bankası ve Çin gemi inşa geleneksel kredi iş atılım amacı ve ortaklaşa csıc memba tedarikçiler için blockchain teknolojisini sağlayacak bir Çin gemi Shangyin online tedarik zinciri finansal platform, inşa etmek için bir ortak girişim kurmak. , çok seviyeli sirkülasyon, ayrılabilir tedarik zinciri finansman hizmetleri.

Blockchain, lojistik ve Tedarik Zinciri çözümünde artan kullanım buluyor. Nakliye endüstrisi yol açtı. Dikkate alınması ve cilalanması gereken çok sayıda sorun var ve IBM onları son blockchain çalışmasında tanıdı. Blockchain’in taraflar ve müşteriler arasındaki güveni arttırdığı sonucuna varıyor. Bir dizi şirket bunu zaten tanıdı ve bu etkiler tradelens blockchain tabanlı nakliye ağında görülebilir. Tradelens’in ağı kurulduğundan beri büyük bir büyüme gördü, şu anda 100’den fazla ortağı var. Bunlardan 40’ına kadar nakliyatçılar ve yaklaşık 50 liman ve terminalleri temsil ediyor. Buna ek olarak, sekiz hükümet yetkilileri vardır.

Kripto Haber