Coinbase’ye 8 Milyar Dolar Değer

03.10.2018
30
A+
A-
Coinbase’ye 8 Milyar Dolar Değer

Bir kez daha, geçtiğimiz hafta kripto para endüstrisinin altın çocuğu ve yıldız oyuncusu olan Coinbase, web dünyasının önde gelen isimlerinden biri oldu. Raporlar, dünyaca tanınmış ünlü şirketin 8 milyar dolarlık bir değere sahip olduğunu belirtti. yaklaşan bir finansman turunda.Tiger Global, Coinbase’e 500 milyon dolarlık yatırım yaptığı söylenmektedir.

Kullanıcılar şifrelemede ilk adım atarken, firmanın kullanımı kolay platformu kripto paralarını  herkes tarafından erişilebilir hale getirdiği için, Coinbase genellikle en iyi seçenektir. Coinbase’in nüfuzu, San Francisco’da bulunan ve 2017’de 1,5 milyar dolarlık bir artışa yol açan değerleme ile açıkça yansıtıldı.

Ancak, Vox’a bağlı bir teknoloji haber kaynağı olan Recode ile konuşan şirket, şirketin 8 milyar dolar değerinde bir başlangıç ​​değerine imza atacak bir anlaşmanın ortasında olduğunu ve Coinbase’in kamuya açıklanan değerlemesine kıyasla beş katlık bir artış olduğunu iddia etti.

Konuya aşina olanlara göre, önde gelen New York merkezli bir yatırım fonu olan Tiger Global ve Coinbase, fonun ve hissedarlarının özel olarak işletilen kripto platformunda bir pay elde edebilecekleri kapalı kapılar tartışmasına katılıyor. Daha spesifik olarak, içerideki kaynaklar, Tiger Global’in potansiyel yatırımının fonun mevcut hissedarların paylarını aldığını görebileceğini ekledi; bu da Tiger’ın potansiyel olarak hisse için prim ödeyebileceğini gösteriyor olabilir.

Coinbase’in halka açık kripto para birimi değişiminin şüphesiz faiz ve aktif ciroda keskin bir düşüş görmesine rağmen, başlangıçta, hala pahalı olsa da, firmanın ürün listelerini desteklediğini duyan aşırı derecede hırslı genişleme planları olsa da, başlangıçta kâr elde etmeye başladı.

Söylentiler doğruysa ve anlaşma devam ederse, Coinbase’in tüm gezegende en değerli girişimlerden biri olacağını ve kripto paranın küresel endüstrilerde güçlü bir oyuncu olma potansiyeline sahip olduğunu teyit etmek önemlidir.  Aslında başlangıç, 2018 ortalarında bir finans turunda 5,6 milyar dolar değerindeki bir başka ABD merkezli fintech kuruluşu olan Robinhood’dan daha fazla mali etkide bulunabilir.

Galaxy Digital ve Wall Street’in önde gelen kripto boğalarının CEO’su Mike Novogratz, söz konusu duyumları doğruladı. CNBC’ye göre, Coinbase’in yeni değer hesaplaması, kripto paranın bu yüzyılın “lale-çılgınlığı hareketinden” çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

NewsBTC’nin çok özel Joseph Young’ı da trend konusuyla ilgili bir şeyler söylemişti. Zira, firmanın değerlemesi, kripto paranın en son ayı piyasasının derinliklerinde bile, pek çok açıdan sarsılmıştı. Joseph’in de eklediği gibi, bu değerleme, yatırımcıların, risk sermayesi şirketlerinin ve seçilmiş bir kurum grubunun “kripto  para pazarının uzun vadeli büyümesine” gerçekten inandığını açıkça göstermektedir.

kriptopara