Hindistan Borsası Coindx Aylık Kar Verecek Programını Başlattı

22.03.2019
104
A+
A-
Hindistan Borsası Coindx Aylık Kar Verecek Programını Başlattı

Tanınmış bir Hindistan kripto para birimi değişimi olan Coindcx, kullanıcıların takasta tuttukları dijital varlıklarına ilgi kazanmalarını sağlayan yeni bir program başlattı. Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), XRP ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere platform tarafından desteklenecek beş kripto para birimi vardır.


Crypto Exchange Yeni Borç Verme Programını Başlattı

Coindcx, kullanıcıların borsanın ödünç verdiği sanal para birimlerine ilgi duymalarını sağlayacaktır. Aylık faiz oranları Bitcoin için yüzde 2, Tether için yüzde 1, Binance Coin için yüzde 1, XRP için yüzde 0,75 ve Ethereum için yüzde 0,75 olacak.

Kripto borsa CEO’su Sumit Gupta, Bitcoin’in en yüksek faiz oranına sahip olduğunu, çünkü tüccarlar Bitcoin kullanarak marj ticareti yaptığını belirtti. Dijital varlıklarını ödünç vermek isteyen kullanıcılar için farklı borç verme koşulları vardır: yedi, onbeş ve otuz gün. Oran, verilen günlere bağlı olarak% 2’ye kadar çıkar. Bu şekilde, Dcxlend, Dcxmargin’deki kullanıcılara kaldıraç sağlayacak.

Gupta’ya göre, ödünç verme ağını Bitcoin ve Tether kullanarak test ettiler. Günlük olarak 170 BTC sağlamalarına izin veren 120 borç verenleri vardı. Gelecekte amaç, kullanıcıların onlara borç vermesi için desteklenen madeni para sayısını arttırmaktır.

Borsa CEO’su ayrıca, “özel fonlama cüzdanı” olmayan marj ticareti için içsel bir uzlaştırma ve tasfiye mekanizmasına sahip olduklarını da belirtti.

Farklı borsalarda, kullanıcıların dijital varlıklarını ödünç almalarına ve ilgi duymalarına olanak veren birkaç program vardır. Örneğin Japonya’da, GMO Coin, kullanıcıların Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum, Litecoin (LTC) ve XRP dahil olmak üzere farklı dijital para birimlerini ödünç vermelerine olanak tanıyan bir borç verme programı başlattı.

kriptopara