Kripto Fiyatlandırma Lideri CoinMarketCap Pazar Manipülasyonuyla Mücadele İçin Siteye Yeni Veri Yöntemi Ekliyor

26.03.2019
19
A+
A-
Kripto Fiyatlandırma Lideri CoinMarketCap Pazar Manipülasyonuyla Mücadele İçin Siteye Yeni Veri Yöntemi Ekliyor

Web sitesi, kullanıcıların daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak için kendi sitesinde sağlanan verileri geliştirmek için çalışıyor. CoinMarketCap, dünyanın en çok ziyaret edilen 500 sitesinden biridir. Toplayıcı, yatırımcılar için fiyatlar, borsa hacimleri ve sıralamaları hakkında bilgi toplamak için kullanılır. Ancak, kripto borsaları ile ilgili işlem hacimleri sorgulandı.

Bitwise’a göre, CoinMarketCap’te listelenen borsalarda Bitcoin işlem hacminin yüzde 95’i sahte. Bu nedenle, bu durum Bitcoin pazarının büyüklüğü ve yapısı hakkında yanlış bir izlenim yaratmaktadır.

Bitwise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan ilk Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) sahip olmayı amaçlamaktadır. Firma, bu araştırma raporunu 20 Mart’ta ABD SEC’ine sunmaya karar verdi.

CoinMarketCap, sektörde önemli bir oyuncu. Nitekim, site Güney Kore borsalarını 2018’de fiyat hesaplamalarından çıkarmaya karar verdiğinde, sanal para birimlerinin çoğu fiyatlarda bir düşüş yaşadı. Şimdi, Bitwise tarafından yayınlanan bu raporun ardından, CoinMarketCap, ticarete daha fazla şeffaflık getirmek için bir dizi yeni araç sunmayı planlıyor.

kriptopara