CryptoKitties’in Dapper Labs ve NBA Top Shot Blockchain Oyunu Ulusal Basketbol Birliği

02.08.2019
36
A+
A-
CryptoKitties’in Dapper Labs ve NBA Top Shot Blockchain Oyunu Ulusal Basketbol Birliği

Kriptolar için evlat edinme konusunda çok büyük haberler var. Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA), taraftarların blok zincir teknolojisini kullanarak basketbol koleksiyonlarını takas etmelerini sağlayan NBA Top Shot olarak adlandırılan yeni bir dijital oyun platformu başlattı. Platform, CryptoKitties virüs sansasyonunun ardındaki şirket olan Dapper Labs tarafından geliştirilmiştir.

Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou şöyle diyor:
“Dapper Labs, spor tutkunları için eşsiz bir dijital deneyim oluşturmak için NBA ve NBPA ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyor. NBA Top Shot ile basketbol taraftarları en sevdikleri oyuncularla, takımlarla ve birbirleriyle tamamen yeni yollarla ilgilenebilirler. Sınırlı sürüm ve orijinal olan garantili varlıklar ve deneyimler oluşturmak için en yeni blockchain teknolojisini kullanıyoruz, daha önce dijital bir şey olmadığından taşınabilir ve kalıcı olarak bahsetmek yerine. ”

Platform, dijital koleksiyonlar içeren gelişmiş bir sosyal gerçekliğin yanı sıra blockchain üzerinde keyifli, güvenilir ve arkadaşça bir taraftar katılımı yaratmayı amaçlayan paralel bir kafa kafaya oyun sergileyecek. Diğer spor ve fantazi oyun platformlarına benzer şekilde, oyunu oynayan taraftarlar, ideal kadrolarını oluşturmakla görevlidirler; fark, kadrolarının NBA sezonundan canlı oyun anları edinerek inşa edilmesidir.

Dapper Labs, borsalar dışında dünyanın en başarılı ve popüler blok zinciri uygulaması olan CryptoKitties’in arkasındaki şirkettir. Her CryptoKitty, akıllı sözleşmeler olarak bilinen blockchain programları aracılığıyla yaratılan, yönetilen ve takas edilen fungen olmayan belirteçler (NFT) olarak temsil edilen, koleksiyona dayalı bir dijital sanattır. Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği, Ulusal Basketbol Birliği’ndeki (NBA) mevcut profesyonel basketbol oyuncuları için bir birlikteliktir.

NBPA’nın ticari kolu olan THINK450 için Genel Müdür Yardımcısı Josh Goodstadt şunları ekliyor:

“NBA Top Shot, hayranların en sevdikleri atletlerle bağlantı kurmaları için tamamen yeni bir yol. Blockchain teknolojisinin, hayranların eğlenceli bir ortamda toplayabileceği, yönetebileceği ve kullanabileceği eşsiz bir ürün yarattığına inanıyoruz ve bu çığır açan dijital varlıkları NBA topluluğuna tanıtmak için Dapper Labs ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. ”

Kripto Haber