Curate (CUR8 Token): Merkezi Olmayan Blockchain Moda Keşfi

19.07.2019
90
A+
A-
Curate (CUR8 Token): Merkezi Olmayan Blockchain Moda Keşfi

CURATE bir stil keşif merkezi olmayan uygulama (DApp) ‘dir. Blockchain akıllı sözleşmeli platform, kullanıcıları BTC, ETH ve kendi CUR8 belirteçleri biçiminde, moda stillerini iyileştiren kullanıcılar karşılığında ödüllendirir. Moda markaları ve perakendecileri, en son stillerini sergilemek, marka bilinirliğini artırmak ve çevrimiçi satışlarını artırmak için CURATE ile işbirliği yaptı.

Buna karşılık, CURATE, kullanıcıların topluluğun keşfetmesi için küratörlüğünde bir moda stilleri koleksiyonu hakkında geri bildirimde bulunmalarını sağlayan güvenilir bir platform sağlar.

Basitçe söylemek gerekirse, moda markaları küratörlere ve keşiflere verilen ödülleri veren CURATE ile işbirliği yapıyor. Platform, merkezi olmayan bir Web 3.0 ve Açık Kaynaktır.

CURATE Nasıl Çalışır?
CURATE, ERC20 belirteç sistemini, yardımcı belirteci – CUR8 belirteci biçiminde kullanan Ethereum blok zincirine dayanır. DApp olan platform, merkeziyetçi olmadığı ve dağıtılmış bir hizmet sisteminin dünya çapında sayısız sistem tarafından yönetildiği ve barındırıldığı anlamına gelir. Sistemdeki tüm bilgiler şifreleme ile güvence altına alınmıştır. Kullanıcılar aşağıdaki adımları izler:

Markalar veya modacılar gibi içerik kullanıcıları moda içeriğini CURATE’e yükler
Küratör topluluğu, sağlanan moda içeriğini benimser ve geliştirir
İçerik popülerlik kazanır ve keşif topluluğunun onu keşfetmesini sağlar
CURATE hem orijinal içerik kullanıcısını hem de küratörü ödüllendirir ve kullanıcıları BTC, ETH veya CUR8 belirteçleriyle keşfeder
CUR8 Token sahipleri bunları CURATE platformunda indirim kodlarını, promosyon tekliflerini ve daha fazlasını kullanmak için kullanabilirler
Tespit Edilen Sorunlar
CURATE, moda ilham ve fikirlerinin nereden ve nasıl alınacağı konusunda tek bir çağrı noktasının olmadığına inanmaktadır.

Modaya ilişkin fikirlere hitap eden bir platform bulma senaryosunda, fikirlerinde çeşitlilik olmayabilir ve dolayısıyla fikirlerin benzersizliğini ve çeşitliliğini ortadan kaldırabilirler.

İnternet dünyayı küresel bir köy haline getirmiştir ve böylece ihtiyacınız olanı aramak öncekine göre çok daha kolay hale gelmiştir. Öte yandan, benzersiz içerik arayanlar, internetin genel içerik sağlamaya düşkün olması nedeniyle ihtiyaç duyduklarını keşfetmeyi zor bulabilirler.

Kalite içeriği kolayca bulunamayabilir, çünkü itici güç olarak kullanılabilecek çok az ilham kaynağı vardır. Tasarımcılar işlerini severler, ancak bir tür ödül veya tazminatın bulunmaması, işlerini ellerinden geldiğince yapmalarını engellemek için yeterlidir.

Ayrıca, platformların aldatıcı geri bildirimlerle ve objektif incelemelerden uzak durma sorunu da var. Günümüzde mevcut olan platformların çoğu herhangi bir şeffaflığa sahip değildir ve bu nedenle, benzersiz veya orijinal içeriğe sahip olmayan, ancak sonuçta halkı yanlış yönlendiren birçok olumlu değerlendirmeye sahip olan insanlar keşfedilebilir.

CURATE Çözümleri
CURATE ademi merkeziyetçi moda keşif platformu, moda ilhamı ve fikir arayanlara tek elden bir çözüm sunuyor. CURATE platformu hem erkek hem de kadın lüks modası için bir keşif caddesi sağlar ve zaman geçtikçe dünyadaki en iyi, merkezi olmayan kripto-varlık tabanlı moda platformlarına sahip olacak.

Küratör olarak hareket ettikleri gerçeği, aynı zamanda tasarımcılar dünyasından devasa bir kütüphane ve moda trendleri koleksiyonuna sahip olacağımız anlamına geliyor.

Kripto Haber