Danimarka Eski Başbakanı, NATO Başkanı, Concordium Blockchain Kimlik Projesine Katıldı

25.03.2019
60
A+
A-
Danimarka Eski Başbakanı, NATO Başkanı, Concordium Blockchain Kimlik Projesine Katıldı

Eski NATO Şefi, Danimarkalı PM, İsviçre nin Blockchain başlatmasını tavsiye etti


NATO Genel Sekreteri ve Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen yakın zamanda Concordium adlı yeni bir blockchain şirketinin stratejik Danışmanı oldu. Rasmussen, 2001’den 2009’a kadar Danimarka’nın PM’Sİ ve daha sonra 2009’dan 2014’e kadar NATO’da görev yaptı.

Şirketin Başkanı Lars Seier Christensen, danışmanın genişleme planları sırasında şirkette çok önemli bir rol oynayacağını doğruladı. Christensen ayrıca şirket ve Saxo Bank, o zaten CEO’su olan bir şirket kurdu.

Şu anda, şirket bunun beklenen ile tam uyumlu olacak bir blockchain teknolojisi oluşturmak için bir Know your Müşteri (KYC) ve bir kimlik sistemi yaratıyor. Şirketin konseptinin kanıtı yakın zamanda başlatıldı ve beta şu anda 2019 yılının üçüncü çeyreğinde bekleniyor. Tam başlatma şimdilik 2020 için ayarlanır.

Aslında, temel amacı, KYC ve kara para aklama önleme önlemleri ile tamamen uyumlu olacak bir şey yaratmak, sıfır bilgi kanıtı (insanların özel olmasını sağlayan) kullanmak ve yeni AB’nin genel veri koruma Yönetmeliğine uyumlu olmaktır.

Neden uyumlu ve güvenli olmaya odaklanan bir blockchain yaratıyorsunuz? Birçok nedenden dolayı (ve bazıları oldukça açıktır), ancak ana şey, şirketin hizmetlerini devlet dairelerine sunması ve Rasmussen’in deneyiminin çok fazla sayacağı zamandır.

Fikir, oylama sistemleri oluşturmak ve “sivil toplum kurumlarını korumak” için tam olarak kurcalamaya dayanıklı bir ağ sunmaktır. Temel olarak, kamu idareleri için bir blockchain.

Rasmussen, dünyanın blockchain teknolojisinin insanların sahip olmasını sağlayabileceği tüm faydaları görmeye başladığını doğruladı. Bunun çok önemli bir demokratik araç olacağına ve şirketin yarattığı oylama çözümünün hızlı, uygun maliyetli ve kesinlikle güvenilir olacağına inanıyor.

Ocak ayında, Nasdaq Avrupa’nın eski başkan yardımcısı Hand-Ole Jochumsen, Concordium’un çözmesi gereken uyum çabalarına yardımcı olmak için şirkete de katıldı.

Kripto Haber