Dash Text Wallet Hizmeti, Dünyanın İlk Dağıtılmış Yardım Programını Sunuyor

17.03.2019
27
A+
A-
Dash Text Wallet Hizmeti, Dünyanın İlk Dağıtılmış Yardım Programını Sunuyor

Kısa bir süre önce, Dash Text, “dünyanın ilk dağıtılmış yardım modeli” olması için ne gerektiğini duyurdu. Bu SMS tabanlı Dash cüzdan servisi, hayırsever bağışlar sağlamak için dağıtılmış ve otomatik bir form sunan bu hafta ilk kez çıktı.

Bu hizmet aracılığıyla, bir bağışçı Dash’i nihai alıcılar arasında eşit ve anında dağıtılan belirli bir bağış adresine gönderebilir. Bu alıcılar, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan sadece SMS mesajı ile gönderip almalarını sağlayan bu Dash metin cüzdanlarına sahiptir. Ayrıca, bağışların hızlı ve doğrudan alınabileceği anlamına gelir.

    “Ne zaman birisi sistemimizden bağışta bulunursa, para bağış yaptığınız insanlar arasında derhal ve eşit olarak dağılırsa, bu blok zincirinde tamamen şeffaf ve izlenebilirdir, para sistemimizdeki üçüncü bir insan tarafından asla dokunulmaz değildir, hepsi otomatiktir ve birkaç saniye içinde gerçekleşir, ”dedi Dash Text kurucusu ve CTO Lorenzo Rey.

Rey ayrıca bunun kendi tür sistemlerinden biri olduğunu da paylaştı.

    “Bugün dünyada böyle bir sistem yok, kripto yardımları da dahil olmak üzere tüm yardım bağışları şu anda bir tür insan aracılık gerektiriyor.”

Ancak program şu anda pilot aşamasında olup, bağışlar yoluyla okul yemeği alan 50 öğrenciyi kapsıyor. Bu programdan önce, Caracas’taki San Antonio okulundaki bu öğrencilerin tekrar tekrar yemeksiz giderken, bu programın yardımıyla, 1000’den fazla öğle yemeği ve 900 içecek satın almak için bağış kullandıkları bildirildi.


Dash’in Venezüellalılara Eşsiz Yaklaşımı

Yalnızca bu haftanın başlarında, Dash Text, Venezuela’da mobil kontör ve hediye kartı hizmeti olan Bitrefill ile ortaklaşa bir bağış kampanyası başlattı. Ülkedeki son kesintiler sırasında, insanların sevdiklerine ulaşmak için telefon kredisi almalarına izin veriyorlar. Şimdi, hayırseverlik programı, Venezüella halkına zayıf ekonomik koşullardan kurtulma sağlamak için atılan son adımdır

kriptopara