Diginex Blockchain 8i İle Halka Açılacak

13.07.2019
56
A+
A-
Diginex Blockchain  8i İle  Halka Açılacak

Hong Kong merkezli bir blok zinciri finans firması olan Diginex, yakında halka açılmaya hazırlanıyor. Ancak, şirket kendi İlk Halka Arzına (IPO) başlamak için gerçekten en çok kullanılan rotayı kullanmıyor. Bunun yerine, Diginex bir yatırım holding şirketi olan 8i Enterprises Acquisition Corp ile ters bir birleşme sürecine girmeye karar verdi.

Tersine birleşme, şirketi dünyanın en büyük borsalarından biri olan Nasdaq’ta listeleyecek. Anlaşma borç dahil 276 milyon dolar olacak. Şirketin hissedarlarına toplam 20 milyon 81 pay alacaklar. Bu rapor sırasında, parça başına 10 ABD Doları değerinde olan adi hisseler olacak.

Bilmiyorsanız, ters devralma olarak da bilinen ters bir birleşme, özel bir şirketin kamuya açık olma sürecini atlamak için bir kamu şirketi edinmeye karar vermesidir. Bu genellikle yapılır, çünkü süreç oldukça karmaşıktır ve kabul edilmeme olasılığı yüksektir. Bunu yaparken, satın alınan şirket zaten yapmış olduğu için, şirket tüm süreci atlar.

Diginex’in CEO’su Richard Byworth, ters birleşme hakkında konuştu. Ona göre, sürecin temel amacı, Diginex’in pazarda daha fazla görünürlük kazanmasını sağlamaktı. Bu, şirkete büyük bir değer katacaktır çünkü Diginex, Nasdaq’da öne çıkan ilk blockchain şirketi olacaktır.

Blockchain teknolojisine olan ilgi oldukça yüksek olduğu için, hisse senetlerinin fiyatlarının oldukça hızlı bir şekilde artmasını sağlayabilecek bu konuda sermaye almayı umuyor.

Diginex, pazardaki değerini artırmak için sürekli hareket ediyor. Geçen yıl, şirket Global Digital Finance grubuna kurucu üyelerinden biri olarak katıldı. Grup, dijital finans sektörünün hızlanmasını sağlamak için kuruldu.

R3 konsorsiyumu, blockchain başlangıç ​​hızlandırıcısı ConsenSys ve crypto borsaları Coinbase ve Circle gibi diğer şirketler de grubun bir parçası.

Kamuya Açılmanın Kolay Yolu
Diginex’in burada kolay yoldan geçtiğini inkar etmenin yolu yok. Geçen yıl, Bitmain halka açılmaya çalıştı ve şirket başarısız oldu. Son zamanlarda, tekrar yapmaya karar verdi, ancak şirketin bu sefer istediğini alacağının garantisi yok.

Bitmain kısa bir süre önce ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonuna evrak açtığı için (son kez, şirketin Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası tarafından halka arz edilmesi reddedildi), birkaç ay içinde cevabı bileceğiz.

Kripto Haber