Elrond Network

13.03.2019
164
A+
A-
Elrond Network

Dijital Ekonomiye Erişim

Elrond, pratik ölçeklenebilirlik için orijinal bir Devlet Paylaşımı şeması sunarak, Enerjinin ve işlemsel atıkların elimine edilmesinin yanı sıra Güvenli Bir Alım Kanıtı (SPoS) fikir birliği mekanizması aracılığıyla dağıtılmış bir adalet sağlayarak orijinal bir Devlet Paylaşımı şeması sunarak, teknolojinin ötesine geçen yeni bir mimaridir. Güvenliği güçlü bir şekilde ele alan Elrond’un ağı, Sybil saldırısı, Rogue-key saldırısı, Astakta hiçbir şey saldırısı ve diğerleri gibi bilinen güvenlik sorunlarına direnç sağlamak için inşa edilmiştir. Bağlanabilirlik için çaba gösteren bir ekosistemde, Elrond’un akıllı sözleşmeler için çözümü, tasarımla birlikte çalışabilirliği sağlamak için EVM uyumlu bir motor sunar.

Elrond Network Hakkında

Elrond katkı teklifi: 

Adaptive State Sharding – Elrond, zorlu hesaplamayı ve gereklilik ve aktif ağ düğümlerinin sayısına göre yeniden yapılanmayı sağlayan dinamik olarak uyarlanabilir bir paylaşım mekanizması önermektedir. Düğümlerin her bir dönemin başlangıcında parçalara yeniden atanması, ilerici ve sınırsız bakanlıktır ve geçici olarak canlılık cezaları vermez. Adaptif durum paylaşımı, statik modele kıyasla ek zorluklarla birlikte gelir. Kilit noktalardan biri, genel gecikme cezalarını önlemek için, kırma-bölme ve kırma-birleştirmenin nasıl yapıldığına dayanmaktadır.

Elrond bu zorluğu şu şekilde çözer: 

 1. M-cüzdan adres alanını, belli bir dönemdeki kesin parça sayısını bilmek şartıyla kurulabilen bir ikili ağaç kullanarak parçalara bölmek.
 2. Genel olarak mimari dengeyi sağlamak için her bir parçadaki düğümleri dengeleme tekniğini tanıtmak. Bu teknik, ağdaki her düğüm için dengeli bir iş yükü ve ödül sağlar.
 3. İlgili işlemlerde otomatik işlem yönlendirmesi için yerleşik bir mekanizma tasarlanması, sonuçta gecikmeyi önemli ölçüde azaltır.
 4. Önyükleme ve depolama konusunda önemli gelişmeler sağlamak için Elrond, sert bir budama mekanizmasından yararlanır. Bu, saniyede onbinlerce işlem hacmiyle bile (TPS) mimarimizin sürdürülebilirliğini sağlar.

Güvenli Alım Kanıtı – Enerji yoğun PoW algoritmalarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırırken, uzun vadeli güvenlik ve dağıtılmış adalet sağlayan Gelişmiş Alım Kanıtı (PoS) varyasyonu. Elrond, gruptaki her bir düğümün bir raundun başında konsensüs grubunun üyelerini (blok öneren ve onaylayıcılar) caydırmasına izin veren gecikmeyi azaltan bir gelişme sunuyor. Bu mümkündür, çünkü son bloğun toplu imzası randomizasyon faktörü olarak kullanılır. Genel olarak PoS mimarisinde tek bir karar girdisi olarak kullanılan risk faktörüne ek olarak, Elrond, derecelendirme adı verilen ek bir ağırlık faktörü ekleyerek fikir birliği mekanizmasını geliştirmektedir. 

Başlıca problemler: 

 1. Tam küçültme – Herhangi bir güvenilen üçüncü tarafa olan gereksinimi ortadan kaldırarak herhangi bir başarısızlık noktasını ortadan kaldırmak
 2. Sağlam güvenlik – Güvenli işlemlere izin vermek ve bilinen saldırı vektörlerine dayalı saldırıların önlenmesi;
 3. Yüksek ölçeklenebilirlik – Ağın, TPS’de ölçüldüğü gibi, en azından merkezi karşılığa eşit performans göstermesini sağlamak; İlk testler 16 bant ile 4 MB / sn ortalama bant genişliğinde 5000 tps gösteriyor. Doğrusal bir şekilde, Elrond 8sb / s’de 16shards ile 10000tps’ye ve 8b / s ortalama bant genişliği 64shards’da 50000 tps’ye ulaştı.
 4. Verimlilik – Tüm ağ servislerini minimum enerji ve hesaplama gereksinimleriyle yerine getirme;
 5. Önyükleme ve depolama geliştirme – Veri saklama ve önyükleme için rekabetçi bir maliyet sağlamak;
 6. Çapraz zincir birlikte çalışabilirliği – Dış hizmetler arasında sınırsız iletişime izin veren tasarımla güçlendirilmiştir.

Elrond yenilik:

 1. Çoklu imzalama ile güvenlik – Bu ölçeklendirme tekniği blok zincirlerinde durumları bölmek ve işlem yapmak için kullanılabilir, böylece her düğüm diğer tüm işlemlere paralel olarak tüm işlemlerin yalnızca bir kısmını işleyecektir. Sistemin yüksek güvenilirliği ve güvenliği sağlaması için her bir işlemi doğrulayan yeterli sayıda düğüm olduğu sürece, bir blok zinciri parçalara ayırmak, birçok işlemi paralel olarak işlemesini ve böylece işlem verimini ve verimliliğini büyük ölçüde iyileştirmesini sağlayacaktır. Sharding, yatay ölçeklendirme olarak adlandırılan bir özellik olan maden ağı genişledikçe verimi artırma sözü veriyor
 2. Rastgele kaynak – E listesindeki her düğüm, son bloğun toplanmış imzası, yuvarlak r ve bir dizi varyasyon parametresine dayanan belirleyici bir işlevle, en uygun şekilde boyutlandırılmış bir konsensüs grubunun bir parçası olarak seçilebilir. Tüm shard düğümleri tarafından gos-sip üzerinden bilinen rastgele sayı, blok önceki konsensüs grubu tarafından imzalanmadan önce tahmin edilemez. Bu özellik onu iyi bir rastgele kaynak yapar ve uyarlanabilir kötü niyetli saldırıları önler. Seçilen düğüm kümesini döndürmek için bir seçim işlevi tanımlarız.
 3. Performans – Sharding yaklaşımı doğrusal olarak artan bir verim gösterir.
 4. Keskin depolama budaması – Depolama gereksinimlerini ve ön yükleme süresini azaltmak için. 

İco Başlama : 25,03,2019

İco Bitiş : 10,04,2019

Kripto Haber