Ether Lite Nedir?

11.08.2021
95
A+
A-
Ether Lite Nedir?

EtherLite, Ethereum ağının bir yan zinciridir. Diğer herhangi bir kripto ETL gibi, bir merkez bankasından veya tek bir yönetimden ayrı çalışır. ETL paraları kullanıcılar tarafından çıkarılabilir.

EtherLite, ETH ağının mevcut sorunlarına bir çözüm olmak üzere tasarlandı: blok zinciri ölçeklenebilirliği, inanılmaz derecede yüksek gaz ücretleri ve yavaş işlem hacmi. Bu nedenle, EtherLite projesinin temel amacı, uygulamalar ve işletmeler için daha verimli, daha az maliyetli, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir ekosistem oluşturmaktır.

Yeni doğan para biriminin önemli özelliklerinden biri de Ethereum Virtual Machine (EVM) ile tam uyumlu olmasıdır. Bu, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) ve Ethereum üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmelerini EtherLite üzerinde kullanabilecekleri anlamına gelir. EtherLite, projenin web sitesine göre “mevcut ETH tabanlı dApp’lerini birkaç dakika içinde taşımalarını” kolaylaştırıyor.

Ek olarak, birlikte çalışabilirlik, işlemlerin anında kesinliği, saf PoS konsensüsü ve merkezi olmayan ekosistem genelinde dApps desteği gibi yeni özellikler EtherLite blok zincirine uygulanmaktadır.

EtherLite jetonu (ETL), jeton başına 0.2495 $ fiyatla işlem görmeye başladı. Ancak bir süre sonra ETL fiyatı birkaç saat içinde %300’den fazla arttı. EtherLite fiyatı son zamanlarda çok yükseldi. Ralli, kripto para biriminin kripto borsalarına tanıtılmasından sonra şekillendi. Haziran sonunda coin kuru hızla düşmeye başladı. Hızını geri kazanmayı başaramadı ve mevcut EtherLite fiyatı 0,036 dolar.

kriptopara