Ethereum ETH Analiz 9 Ocak

09.01.2021
33
A+
A-
Ethereum ETH Analiz 9 Ocak

Ethereum, Pazartesi günü yeni bir yıllık en yüksek 1.175 $ ‘ı çıkardıktan sonra şu anda 1.200 $’ ın üzerindeki bir yükseliş bölgesinde konsolide ediyor. Vitalik Buterin’in akıllı sözleşme platformu, dün 0.035BTC direnç seviyesine geri dönerek BTC ticaret çiftine karşı önemli ölçüde yükseldi. Ethereum tüm yüksek zaman dilimlerinde yükselmeye devam ederken, 200 $ aralığında işlem gören değişken bir fiyat hareketinin ardından kısa vadeli bir geri çekilme eşiğinde görünüyor. Dört saatlik RSI ve MACD, önümüzdeki günlerde 971 dolarlık bölgeye yapılacak bir satışın kartlarda olabileceğini gösteriyor, ancak Ethereum’un yaklaşan gidişatı Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmek için geri dönüp dönemeyeceğine bağlı.

Ethereum toparlanabilir ve 1,175 doların üzerinde yeni bir yıllık yüksek oluşturabilirse, ay sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılabileceği bir senaryo yaratacaktır. Chicago Ticaret Borsası, likiditenin yanı sıra kurumsal yatırımcılara ve tüccarlara maruz kalması beklenen Ethereum vadeli işlemlerini 8 Şubat’ta listeleyecek. Bununla birlikte, kripto para birimine kurumsal giriş her zamankinden daha yüksek görünürken, Ethereum ağının işlem başına 50 $ ‘a kadar yükselen işlem fiyatları ile taleple mücadele ettiğini belirtmekte fayda var.

Burada ifade edilen görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz.

kriptopara