Ethereum’un Topluluk sorunları eter Blockchain Yükseltmelerinden önce düzeltmeye ihtiyaç duyuyor

09.04.2019
15
A+
A-
Ethereum’un Topluluk sorunları eter Blockchain Yükseltmelerinden önce düzeltmeye ihtiyaç duyuyor

Ethereum’un Topluluk sorunları yükseltmeden önce düzeltmeye ihtiyaç duyuyor


Ethereum Blockchain Platformu, 2019’ten bu yana akıllı sözleşme alanına hakim olduğunu belirterek, 2015’te izlemek için blockchain platformlarından biri olarak Medium tarafından listelenmiştir. Platform geliştiriciler, öğreticiler binlerce kurs var ve taşma cevaplar yığını, birlikte protokol geliştirme ve iyileştirme önerileri üzerine çalışan en aktif topluluklarından biridir . Tabii ki, zayıf ölçeklenebilirlik gibi sorunlar da var-ancak bu yükseltmelerle düzeltilebilir.

Platform canlı ve güçlü bir topluluk sergilemiş olsa da, decrypt Media’nın Decrypt Guide: the Future of Ethereum başlıklı bir makalesi, toplumda gerginliklerin olduğuna dikkat çekiyor. Toplumda bazıları daha fazla liderlik arıyor olsa da, daha az isteyen başkaları da var. Topluluktaki gerginlikler çeşitli olaylarla vurgulanabilir, ancak Etcdev’in kurucusu Igor Artamonov bunu iyi özetliyor. O Aralık ayında belirtti 2018 vs ve etcdev arkasında bir mücadele ile ilgili olarak,

Bu muhtemelen vb dışından anlamak zor, ama toplumda artan gerginliklerin bir sonucuydu. O anda farklı gruplara geldik, biri sadece teknoloji yönüne odaklanan ETCDEV ve daha ‘fiyat etkili’ eylemlerle ilgilenen Diğerleri oldu.

Devam etti,

Bağımsız olarak, bireysel bütçemiz üzerinde çalışıyorduk ve etcdev ve ben şahsen etkilemek zordu. Bu 2.5 yıl boyunca (geçen haftaya kadar) bir topluluktan veya diğer gruplardan para istemedim. Ayrıca asla [gösterdi] blockchain VB kontrol altına almak için niyet, yani blockchain kendisi hayır sahibi oldu.

Makale tarafından da işaret edilen başka örnekler de var. Örneğin, Afri Schoedon ethereum topluluğunda birlik üzerinde parite lehine görünüyor. Bu sonuçta toplum gerginlikleri bir yana, ethereum için hangi gelişmelerin meydana gelebileceği sorusuna yol açar.

Birincisi, makalenin işaret ettiği gibi, sharding’in Ethereum’un daha hafif ve daha hızlı olmasına neden olabileceğidir. Şu anda, Ethereum’da binlerce dApps var, bu da onu en çok kullanılanlardan biri haline getiriyor. Sonuç olarak, Ethereum çok fazla veri depolamalı ve bitcoin’den daha hızlı bloklar üretmelidir. Sharding bu sorunun çözümüdür. Sharding ayrıca zaman içinde herhangi bir noktada ağ üzerinde işlenebilir işlemlerin sayısını artırabilir. Şu anda, saniyede 7-15 işlem yapabilir, ancak daha fazla parça ile saniyede daha fazla işlem yapabilir.

Ethereum hala sharding süreci üzerinde çalışıyor ve bir yol haritası yayınladı. Gecikmeler, zaman çizelgesi uzantıları ve öncelikler değişmiş gibi görünse de, Konstantinopolis adı verilen özellikli yükseltme, bu yıl piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Kullanıcıların sabırsızlıkla bekleyebileceği ikinci bir gelişme, blockchain’in yükünü azaltabilecek plazma. Plazma, ödemelerin işlemlerin güvenliğini sağlayan kriptografi kullanılarak gerçekleştirildiği bir ödeme sürecini ifade eder. Ödemeler yapıldığında ana ağa gösterilmez, daha ziyade çevrimdışı gönderilir ve yerleştikten sonra blockchain’e yüklenir. Plazma ayrıca, ana blok zincirine bağlı ve kendi başlarına çalışan akıllı sözleşmeli “çocuk zincirleri ” kullanır. Plazma kullanan daha fazla insan, Ethereum üzerindeki gerilimin azalacağı anlamına gelir.

Üçüncü gelişme, Ethereum’un işleyişini değiştirebilecek yeni bir konsensüs mekanizmasıdır. Uzlaşma, proof-of-stake denilen,-iş-kanıtı uzak geçiş için ağ için bir yoldur. Daha yeni fikir birliği, Ethereum madenciliğine gerek olmadığı için daha fazla enerji tasarrufu yapmaya hazırlanıyor. Her zaman çalışan büyük ölçekli makineler olmadan, enerji drenajı yoktur. Bununla birlikte, bu noktada, hissenin kanıtının hala bir deney olarak tanımlandığı kabul edilmelidir; bu, nasıl çalışmaya devam edeceğini ve gelecekte kendisini sürdürüp sürdüremeyeceğini söylemediği anlamına gelir. Mekanizma aynı zamanda ASIC madencilerinin ağdaki madencilik bloklarını önleyen ProgPOW adlı bir yükseltmeden geçiyor.

Dördüncü bir gelişme, Ethereum’un alacağı yeni sabit disk olan Ewasm’dir. Ewasm, çevrimiçi uygulamaları çalıştıran web montajının bir uygulamasıdır. Dört web tarayıcıları teknoloji de çalışabilir, çoğu kullanıcı için erişilebilir hale. Geliştirici Lane Rettig yükseltme hakkında belirtti,

“Ethereum, çiftliğimizin etrafında sürdüğümüz aksak bir homebrew Özel yapım işinden karayolu üzerinde çıkarabileceğimiz ve açabileceğimiz gerçek bir yarış arabasına geçiş noktasında.”

Bunlar, Ethereum’un bazı yükseltmelerle karşılaşabileceği ana yollardır. Bununla birlikte, ağdaki depolama ücretlerini şarj etmek için alternatif bir seçenek de vardır. Buterin tarafından önerilen fikir, “devlet kira ” olarak adlandırılır.” Yine de, 2018’de fikir önerilmiş olsa da, böyle bir uygulama olmamıştır.

Kripto Haber