Hybrid Kripto Borsası Ethfinex, Para Listeleme İşlemlerini Yerelleştirdiklerini Açıkladı

10.03.2019
21
A+
A-
Hybrid Kripto Borsası Ethfinex, Para Listeleme İşlemlerini Yerelleştirdiklerini Açıkladı

Ethfinex borsası, Kleros’un anlaşmazlık çözüm katmanını kullanarak belirteç listelerini dağıtmak için Kleros ile birlikte olduklarını açıkladı.

Büyük borsalardaki belirteç listeleri bazen çekişmeli, proje ekipleri ve altcoin’lerini kesme konusunda istekli olan destekçilerin oy kullanma teçhizatı ve diğer el yapımı taktikleri iddia ediyor. Kleros ve Ethfinex, öncülük ettikleri çözümün daha şeffaf ve toplum odaklı olacağı konusunda iyimser.

Önceden, Ethfinex sadece halka açık bir oylama için belirteçler koyardı, ancak şimdi karar borsadaki kullanıcıların elindedir:

    “Şimdiye kadar, Ethfinex listeleme süreci, daha sonra Ethfinex değişimi yapan kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen bir halk oyu için en iyi projeleri seçen Ethfinex’ten oluşuyordu. Seçmenler hem Ethfinex hem de Bitfinex borsalarında listelenmek istedikleri projeye oylama belirteçleri (EVT) atayacaklardı. Oylama sonunda en üstteki üç simge listelenmiştir. Bu süreç çoğunlukla işe yaradı, ancak şimdi, kripto para biriminin gerçek ruhu içinde, Kleros anlaşmazlık çözümünün desteklediği tamamen merkezi olmayan bir listeye geçiyor. ”

O nasıl çalışır?

İlk adım, Ethfinex’in listeleme kurallarına uyması gereken belirli bir jeton gönderen kullanıcıyı içerir. Kullanıcı ETH’de küçük bir depozito ücreti ödemek zorunda kalacak, eğer başvuru kabul edilmezse veya Kleros jürileri tarafından reddedilirse iade edilir.

Bundan sonra, diğer kullanıcılar, belirtecin güvenilmemesi, eksik bilgi varsa veya kötü niyetli bir niyet olduğundan şüpheleniyorlarsa belirtecin listeye uygun olmadığına inanıyorlarsa belirli bir gönderimi zorlayabilir.

kriptopara