Blockchain Ekibi, Facebook İçin Küresel Olarak Genişlemeye Devam Ediyor, Tel Aviv’de Ürün Müdürü arıyor

06.03.2019
40
A+
A-
Blockchain Ekibi, Facebook İçin Küresel Olarak Genişlemeye Devam Ediyor, Tel Aviv’de Ürün Müdürü arıyor

Facebook, kiralama konusunda ihtiyaç duydukları pozisyonlarla ilgili oldukça halka açık olmasına rağmen, çok gizli planlama ile blockchain endüstrisine girişleri üzerinde çalışıyor. Şimdi, Globes’ten yeni bir raporda, 477 milyar dolarlık şirket Tel Aviv araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkez – ürün müdüründe yeni bir pozisyon arıyor.

Facebook için blockchain ekibi, büyümekte olduğu gibi, PayPal’ın eski başkanı David Marcus tarafından yönetiliyor. Facebook için kariyer sitesi şu anda blockchain ile ilgili 18 pozisyona sahip ve ABD dışındaki tek fırsat yeni ürün müdürü. Yine de, tüm bu ayrıntıların açık olmasıyla birlikte, halka zincirleme teknolojisine dalma planları hakkında halkla paylaşılan herhangi bir bilgi henüz yoktur.

Resmi bilgilerin yayımlanması henüz meyve vermediyse de, bu konuda çabaları daha gevşek dudaklara sahip olan pek çok insan var gibi görünüyor. İddiaya göre, Facebook, yılın ilk yarısında bir şifreleme para birimi başlatmak istiyor. Bloomberg’den gelen raporlar, şifreleme para biriminin bir güvenlik jetonu veya hizmet jetonu yerine sabit bir jeton olacağını gösteriyor.

Birçok farklı şirket Bitcoin’i yeni fırsatların piyasaya sürülmesiyle “öldürmeye” çalıştı, ancak orijinal kripto para biriminin geçmişte kaldıramayacak kadar güçlü olduğu kanıtlandı. Bununla birlikte, Facebook kripto varlığının Instagram, Messenger ve WhatsApp’a dahil olma potansiyeli ile değerli bir rakip olabilir.

kriptopara