Facebook, Gizli Blockchain Projelerinin Hızlanmasıyla İş İlanı Verdi

30.03.2019
28
A+
A-
Facebook, Gizli Blockchain Projelerinin Hızlanmasıyla  İş İlanı  Verdi

Sosyal medya devi, Facebook bir gerçek için bir şey kalmış. İlginçtir ki, artık bir sır değil. Kariyer sayfasındaki etkinlik, sosyal medya devinin tüm sahnelerin arkasında ne planladığı konusunda net bir fikir verir.

İşe Alma Çılgınlığı Devam Ediyor

Sanki 22 pozisyon yeterli değildi, Facebook şimdi kapmak için beş yeni iş daha ekledi. Facebook’un dağıtılmış defter bölümünü büyütmek istediği bir sürpriz değil. Beklendiği gibi, listelenen beş pozisyonun hepsi şirketin Menlo Park HQ, Kaliforniya’da bulunan blockchain ile ilgili pozisyonlardır.

Tam olarak, yeni pozisyonlar bir üretim yöneticisi, veri bilimcisi, iş operasyonları yöneticisi, büyüme ürün yöneticisi ve bir yazılım mühendisi içerir. Belki de listeler, Facebook’un esas olarak blockchain ile ilgili alanlarda uzmanlara odaklandığı net bir resim veriyor.

Arkadaşlık Blockchain

Birçoğu, blockchain’in mevcut nesildeki çoğu endüstrinin yolu olduğuna inanıyor ve bu nedenle, 2 milyar kullanıcı tabanı ile Facebook kesinlikle başka türlü düşünmüyor. Medya devi, blockchain ve cryptocurrency söz konusu olduğu kadar mağazada ne olduğu konusunda tam olarak temiz olmamasına rağmen, zaten biraz duman gösterdi ve duman nerede olursa olsun, ateş olmalı.

Ayrıca, firmanın stablecoin’i geliştirmek için erken aşamalarda olduğu ve ticaret için bir madeni para Listeleme konusunda çeşitli kripto para alışverişi ile ilgili bazı konuşmalar hakkında raporlar var. Bununla birlikte, Facebook’tan stratejisini ve blok zincirindeki potansiyel ürünleri ortaya koyan henüz bir bilgi yok.

Yine de, Facebook işe alıyor ve iş pozisyonlarının doğası, firmanın evini bir patlama için hazır hale getirdiğini ima ediyor. Uzun zaman önce, eski PayPal Başkanı David Marcus’un keşif blockchain grubunun Başkanı olarak devraldığı Facebook tarihinde en önemli yönetim değişikliklerine tanık olduk.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, merkezi olmayan modeller için zaten ısınıyor. Son zamanlarda, Facebook, WhatsApp ve Instagram’daki kullanıcının verilerinin uçtan uca şifrelenmesini kucaklamak için bir hareket önerdiği sosyal ağ için gizlilik odaklı bir vizyon özetledi. Ayrıca, firmanın, sunucularının kimlik doğrulayıcı olarak hareket etmeden merkezi olmayan girişlerin etkinleştirilmesinde bir blockchain modeli kullanacağı yönünde spekülasyonlar var.

Ancak, her zaman olduğu gibi, eleştirmenler hala yoluna sahip olacaklar ve çoğu Zuckerberg’in Ademi merkeziyetçiliğinin yanı sıra gizlilik mantrasını bir PR mesajından başka bir şey olarak adlandırıyorlar.

Facebook, kripto para reklamlarını yasaklamaktan kendi kripto bölümünü başlatmak için kamuoyunun dikkatini çekmeye kadar damalı bir tarihe biniyor. Şimdi işe aldıkları gerçeği, sosyal medya devinin düğmeyi zaten açtığına dair tek bir şey öneriyor ve her şey ortaya çıkmadan önce artık bekleyemeyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.