FDA Yeni Pilot Projesinde İlaç Tedarik Zincirinin Güvenliğini Artırmak İçin Blockchain Teknolojisini Kabul Etti

09.02.2019
66
A+
A-
FDA Yeni Pilot Projesinde İlaç Tedarik Zincirinin Güvenliğini Artırmak İçin Blockchain Teknolojisini Kabul Etti

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) şu anda tüketiciler için mevcut ürünlerin güvenliğini ve kalitesini arttırmaya çalışıyor. Blockchain teknolojisini kullanarak ajansın ülkenin uyuşturucu tedarik zincirinde daha fazla hesap verebilirliği sağlaması mümkün olacak. Bilgi son basın bülteninde FDA tarafından yayımlandı.

FDA şu anda, ilaç tedarikini temsil eden katılımcıların şüpheli ve meşru olmayan ürünlerin tedarik zincirine girmemesini sağlamak için yeni doğrulama yöntemleri kullanabileceği bir pilot proje başlatıyor. Amaç, 2023 yılında sektöre yönelik izleme ve izleme sistemini başlatmaktır.

Bu sistemi iyileştirmek için, pilot bu izleme sistemleri için artan beklentilerin bir parçası olacak farklı teknolojileri kullanacaktır. Sahte ilaçlar tedarik zincirine giremez ve ülkedeki tüm hastalara zarar veremez.

Blockchain teknolojisi ile çalışmak için FDA, küresel gıda tedarik zincirlerinde izlenebilirlik teknolojilerinin kullanımı konusunda uzman olan Fran Yiannas’ı işe aldı. ABD tedarik zincirini güçlendirmek için FDA ve Gottlieb ile birlikte çalışacak.

Yeni pilot proje aynı zamanda, ilaç tedarik zinciri güvenlik gereklilikleriyle uyumlu ve uygulamalı olan en etkili süreç hangisi olduğunu belirleyecek ve değerlendirecektir. Projelerde yer alan tüm taraflar, pilot program sırasında paylaşılan öğrenmeden faydalanacaktır.

kriptopara