Finansal Kriz ve Kriptopara

05.10.2018
48
A+
A-
Finansal Kriz ve Kriptopara

Dünya’da varolan kürsel finansal kriz özelliklede ekonomik alanda kriptopara ve blockchain teknolojisine ilgiyi daha da arttırıyor.

Bir Forbes makalesinde, kriptopara ve blockchain yazarı Billy Bambrough, Bitcoin’in neden hemen hemen hazır olabileceğine dair bir açıklama yaptı. Bir raporda, dünya çapındaki bankaların ve diğer finansal hizmetler şirketlerinin kendilerini yeni kripto paraya ve blok zincir dönemine adapte edebileceklerini ve böylece Bitcoin’in eski haline getirdiğini öne sürüyor.

 

2008’de, bitcoin, geleneksel finansal kurumlardan ve aracılardan kaçınmanın bir yolu olarak yaratıldı. Ve o andan beri, yıldan yıla büyüyor.

 

Bu, Çin ve ABD’de tarifeler ve döviz devalüasyonları ile ilgili anlaşmazlıkları ile açıkça görülebilir. Ayrıca, Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılan Birleşik Krallık da bu krizin bir başka belirtisidir. Ve aslında, Avrupa ve dünyadaki diğer ülkeler, popülizm, milliyetçilik ve aşırı ideolojilere doğru ilerliyorlar.

Coriolis Teknolojileri Genel Müdürü Rebecca Harding, Said:

“Küresel finansal krizden hemen sonra siyasi liderliğin eksikliği, ekonomik milliyetçilik ve ticaret savaşlarına yol açan bir popülizm dalgası yarattı.”

Harding için, Bitcoin bir popülizm biçimidir. Bitcoin’in kırık bir sisteme doğal tepki olduğunu açıklıyor. Daha sonra sistem sabit ise, Bitcoin ve kripto paralar dahil olmak üzere diğer kamu engellerin ortadan kalkacağını söylüyor.

kriptopara