Rusya Sberbank Roseti Ortaklığı

05.10.2018
89
A+
A-
Rusya Sberbank Roseti Ortaklığı

Rusya’nın devlet bankalarından biri olan Sberbank, teknolojik yenilikleri teşvik etmek için devlete ait güç devi Rosseti ile ortaklığını duyurdu.

 

Bankaya göre, ortaklık, her iki kurumun da eğitim ve hızlandırıcılar dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde birçok projeye kadar işlerini göreceğini görecek.

 

Ortaklığın başlaması için banka, “mevcut operasyonlarının ve performansının verimliliğini arttırmak” amacıyla Rosseti’ye bir danışman gönderiyor. Enerji şirketi, aynı zamanda “yenilikçi laboratuvar gelişmeleri” ve Sberbank’ın ürünlerinin bulunduğu bir bankaya da erişecek. 

 

Sberbank CEO’su Herman Gref’e göre, yenilikçi büyüme alanında Sberbank ve Rosseti arasındaki stratejik ortaklık, her iki şirketin de işlerini ve müşteri memnuniyetini dönüştürmek için en son teknolojileri kullanmalarını sağlıyor.

 

Rusya’da kripto paranın benimsenmesiyle ilgili artan bir belirsizlik seviyesine rağmen, hükümet Aralık 2017’de teknolojinin devlet düzeyinde uygulanmasını kaydeden bloğun bütünlüğünü engelledi ve çeşitli girişimler ülkenin en etkili kuruluşlarından etkilenmeye devam etti.

 

Sberbank, Temmuz ayında Rusya’nın ilk kripto-para birimi yatırım fonunu piyasaya sürmek için iki taraflı bir girişimden biriydi ve daha önce İsviçre şubesi müşterileri için kripto-para birimi ticaretinin başlatılmasıyla ilgilendiğini belirtti.

kriptopara