Futurepia

28.02.2019
33
A+
A-
Futurepia

Futurepia Mainnet, Sosyal Medya için Blockchain

Futurepia blockchain teknolojisine dayanan dağıtılmış bir sosyal medya Mainnet’idir. 

Sosyal medyada uzmanlaşmış DApp’ları destekler, bir DApp Mağazası vardır ve DApp geliştiricileri için çeşitli API’ler sunar. Çünkü Futurepia, Sigma Chain’in benzersiz bir algoritması olan DDPoS (İkili Yetkilendirilmiş Satış Kanıtı) temel alınarak geliştirilen bir sosyal medya Mainnet’idir. Bu sayede 300.000 TPS işlem hızı yüksek (Saniyedeki İşlem sayısı) ve daha yüksek güvenliklidir.

Futurepia Hakkında

Kişisel içeriği iyileştiren çok sayıda sosyal medya DApp hizmeti ortaya çıkacaktır. Ancak bu duruma hazırlıklı olmalıyız ve hepimiz blockchain endüstrisinin problemini çözmeliyiz. Çözümümüzü sunacağız: FUTUREPIA ana ağı.

Bitcoin, Ethereum ve EOS hepsi ana ağdır. Son yıllarda binlerce blockchain girişimi ortaya çıkmıştır ve çoğu bu ana ağ servislerine dayanmaktadır. CryptoKitties ve Akasha da Ethereum ana ağına dayanmaktadır. Ancak, Ethereum tabanlı blockchain hizmetleri o kadar yavaş (saniyede 15 işlem) gerçek hizmetler sunmak imkansız ve Ethereum’a dayanarak ICO’da başarılı olan şirketler
yeni bir ana ağ seçmeli.

Dahası, Ethereum ile her işlem için küçük bir ücret ödemek zorunda olma yükü vardır. Kullanıcılar CryptoKitties’e üye olsalar bile hizmeti kullanmak için Ethereum’u ayrıca satın almaları gerekir. Ne zaman Facebook’a yorum eklerseniz Gas’a ödeme yapmak zorunda kalırsanız?

Durum göz önüne alındığında, EOS, Ethereum’un sınırlamalarına bir çözüm gibi görünen ana ağdır. EOS, Kore’de işlem hacmine göre zaten bir numara. Ancak, EOS’nin bazı problemleri var. Erken aşamada DApp geliştiricileri, EOS ana ağında hizmet vermek için 2 ila 3 milyon ABD doları değerinde EOS madeni para satın almak zorundadır. 

Mevcut girişim ekosistemlerine kıyasla başlangıçlar için bu çok olumsuz bir durum. Öte yandan, işlem hızını artırmak için 21 delege düğümünün seçilmesi iyi bir yaklaşım gibi görünüyor, ancak bu 21 düğümün tümü maruz kaldıklarından ağ saldırılarına açık durumda. Bunun da ötesinde, temsilci düğümleri seçmekten sorumlu olan EOS madeni para sahipleri, yalnızca% 20’lik bir oylama oranı göstermekte, bu yüzden gerçek demokrasinin gerçekleşmemesinin nedeni budur.

Son zamanlarda, tüm EOS ağı tek bir madeni para sahibi olarak sıkışıp kaldı ve EOS’da CPU’ya 50.000 jeton yerleştirdi. Sonuç olarak, dünya çapında yeni bir sorun ortaya çıktı ve bu sonuçta EOS ana ağının her DApp servisi için bağımsız olarak yapılandırılmasını gerektirebilir. Aslında, ilk açılışta 3.000 TPS’de çalışabileceklerinden emin olan ve diğer DApp’lerin neden olduğu ana ağ arızalarından etkilenmek istemediklerinden emin olan CardioCoin gibi DApp’ler bu EOS sorunlarını ciddiye aldı ve sonunda bağımsızlığa duyulan ihtiyacı çözdü bizimle işbirliği yaparak mainnet servisi. FUTUREPIA sosyal medya ana ağı, yukarıdaki blockchain ana ağlarının zayıflıklarını aşan bir çözüm olmak istiyor.

Tüm alanları kapsayan genel bir ana ağa değil, sosyal medya kategorisine odaklanıyoruz. Bu sayede, kişisel içerikleri daha iyi kullanmak isteyen çeşitli sosyal medya DApp’lerine destek sağlayacağız. Çeşitli sosyal medyaya özel API’lerin yanı sıra istikrarlı bir ana ağ hizmeti sağlayarak DApp’a katılımın gelişimini hızlandıracak. Ek olarak, sosyal medyadaki temel veri olan sosyal ağ veritabanını DApp’ler arasında paylaşarak DApp kullanıcıları için uygun olacak ve her geliştiricinin DApp pazarlamasını daha verimli bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır.  

Kripto Haber