Gelecek Ethereum’da mı?

25.10.2018
74
A+
A-
Gelecek Ethereum’da mı?

Son Dönemde çıkan kriptopara projelerinin çoğunluğu ethereum tabanlı blockchaini kullanmaktadır.

Özellikle yeni çıkan coinler Trezor ve Ledger gibi Popüler cüzdanlarda Ethereum tabanlı belirteçlerle uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Özellikle yeni bir altyapı kurmak çok zaman ve maliyetli olduğu için son dönemde çıkan kriptoparaların çoğunluğu bunun yerine entegrasyonu kolay olan altyapısı hazır olan eth blockchaini tercih ediyorlar.Çünki çalışan hazır bir teknoloji var,çalışıyor,ayrıca problemleri çözen arka planda büyük bir ekip var.

ERC20 Tabanının avantajları kesinlikle çok fazla,kullanım kolaylığı,transfer algoritması,Yeni bir kodlamaya gereke duymadan mevcut olanla hem akıllı sözleşmeleri kullanabilir ve tüm bu olanları şeffaf olarak takip edebilirsiniz.

Tabi bu kullanım kolaylığı altyapının hızlı şekilde onaylanması bir açıdan da sıkıntılar doğurabiliyor.Düşük maliyetle herkesin kendi coinini basabilmesi cüzi miktarlarda masraflarla kendilerini büyük firma gibi gösteren dolandırıcı icoların çıkmasınıda hızlandırıyor diyebiliriz.

 

Kesinlikle gelecekte ethereum ve Erc20 alt yapısı fazlasıyla ön planda olacağa benziyor,Fakat bu kadar güzel kullanışlı altyapının kullanım sınırları olması ilerleyen dönemde daha iyi projelerin çıkacağının göstergesidir.

 

Kripto Para Türkiye

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.