MasterCard Blockchain

26.10.2018
71
A+
A-
MasterCard Blockchain

Mastercard, dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden biridir. Geleneksel finansta bu kadar güçlü bir duruşla, Mastercard’ın blok zincir teknolojisinin yaratacağı etkiyi ve fırsatı beklememesi şaşırtıcı değildir.

Kriptopara ve Bitcoin ilk başladığı yıllarda bir çok banka ve finans kuruluşları tarafından şüpheyle bakılan hatta olumsuz olarak düşünülen bir noktadaydı.Zaman ilerledikçe blockchain teknolojisinin özelliklerini ve işlevini daha iyi kavradıkca bir çok finans kuruluşu bu alana artık yatırım yapma pozisyonuna geçti.

MasterCard blockchain ile ilgili uygulama patent başvurusunda bulundu.Mastercard’ın uygulaması, temelde bir web cüzdanı gibi davranan, hem kripto hem de fiat varlıklarını izleyecek yeni bir sistemi özetliyor. Patent diyor ki;
Dolayısıyla, blok zincir paralarını kullanan işlemlerin depolanması ve işlenmesinde iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Fiat para birimini kullanan mevcut ödeme ağları ve ödeme işleme sistemleri, tüketici ve satıcı bilgilerini ve kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak ve korumak ve bilgi işlem sistemleri arasında hassas veri iletmek üzere özel olarak tasarlanmış ve yapılandırılmıştır. Buna ek olarak, mevcut ödeme sistemleri genellikle karmaşık hesaplamaları, risk değerlendirmelerini ve dolandırıcılık algoritma uygulamalarını fiat döviz işlemlerinin hızlı bir şekilde işlenmesini sağlamak için son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirecek şekilde yapılandırılmıştır. Buna göre, geleneksel ödeme ağları ve ödeme sistemleri teknolojilerinin blok zincir para birimleriyle birlikte kullanılması, tüketicilere ve tüccarlara, hesap bilgilerinin güvenliğini koruyarak ve sahtekarlığa ve hırsızlığa karşı güçlü bir savunma sunarken, merkezi olmayan blok taşının faydalarını sağlayabilir. ”

Mastercard, kripto tekniğini geleneksel teknoloji ile bir araya getirmenin çok daha fazla olacağına inanıyor gibi görünüyor ve bunların sistemleri mevcut ödeme ağlarını ve ürünleri büyük olasılıkla dahil ediyor.

Şu anda en uygun hedef, Mastercard’ın tüm bu zaman boyunca tuttuğu rolü geliştirmektir – işlem işlemcisi. Bir mevduat temizlendikten sonra fonların herhangi bir platformda taşınabileceği gibi, Mastercard da satıcılara aynı faydayı vermek istiyor. Bu tür bankacılık geçmişinde kötü bir üne sahip olmasına rağmen, Mastercard kripto ekonomisinde milyonlarca mevcut müşterinin kripto ödemelerine izin verme seçeneği ile gerçekten farklı bir şey yapmayı düşünmektedir.

Kripto Para Türkiye

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.