Güney Kore, Blockchain Şehri Busan

30.07.2019
81
A+
A-
Güney Kore,  Blockchain Şehri Busan

Güney Kore, kripto ve blok zinciri kabulü söz konusu olduğunda, zaten lider bir millettir, ancak bu onlar için yeterli değildir. Busan şehrine,

“Yönetmeliksiz blok zinciri bölgesi.”

23 Temmuz’da, küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşan bakanlık, ülke genelinde Busan (blockchain), Sejong (özerk sürüş) ve Gangwon (dijital sağlık bakımı) dahil olmak üzere 7 şubenin özel serbest bölgeler olarak 58 yerel düzenleyici belirlediğini açıkladı. Busan, dijital yerel para birimi, turizm ve su tarihi yönetiminde kullanılacak blok zinciri kullanacak. Özel düzenlemenin uygulandığı kısım Kişisel Bilgi Koruma Yasasıdır.

Güney Kore’nin Başkanı Moon Jae-In’de şöyle yazıyor:

“Sanayileşme çağındaki düzenleyici inovasyon bir seçim meselesi olsa da, şimdi sanayi ve alanlardaki füzyonlarla karakterize edilen dördüncü endüstriyel devrimi yaşadığımız için hayatta kalma meselesi.”

Kişisel verileri korumak için blockchain için gerçek kullanım durumları inşa edilmesinin Güney Kore için daha büyük bir uluslararası taşımacılığa katkıda bulunacağını, finansmanda blok zinciri kullanımının yerel ekonominin canlanmasına büyük ölçüde katkıda bulunacağını ekledi.

Busan’ın, BNK Busan banka hesabındaki yerel para birimine 1: 1 oranında sabitlenen bir şifreleme para birimi olarak koyu kod şeklinde bir şifreleme projesi geliştirdiği bildiriliyor. Raporda, yerel bir dijital para birimi yayınlayan Busan, yerel ekonomiyi canlandırmanın ve blokajdaki lider konumunu güvence altına almayı bekliyor.

Şubat 2019’da Busan, blok zinciri endüstrisini teşvik etmek amacıyla blockchain şirketi Hyundai Pay ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

“İlgili başlangıç ​​işletmeleriyle karşılıklı büyüme yoluyla yerel BİT endüstrisinin gelişimine katkı”

Ancak hükümet, sıkıntı olması durumunda bu projeleri ortadan kaldırabilir. Kesin olarak, bölgelere uygulanan kuralsızlaştırma, insanların yaşamları, güvenliği ve ortamları üzerinde talepler ortaya çıktığında ve herhangi bir sorun durumunda şartnamenin geri çekilmesi durumunda kısıtlanabilir.

Kripto Haber