Güney Kore’nin Kakao FinTech Kolu Dunamu, Luniverse Blockchain Hizmetini Sunuyor

21.03.2019
24
A+
A-
Güney Kore’nin Kakao FinTech Kolu Dunamu, Luniverse Blockchain Hizmetini Sunuyor


Güney Kore’de en kapsamlı işbirliği için Kakao olarak adlandırılan fintech kolu olarak kurulan Dunamu, piyasadaki farklı şirketlerin blockchain teknolojisinin kullanımı ile işletmeleri kolayca başlatmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir blockchain servis platformu başlatmaya karar verdi.

Platform Luniverse olarak anılacaktır; bu Blockchain teknolojisi Lambda256 Araştırma Laboratuvarı tarafından denetlenecektir. Blockchain tabanlı bir hizmet geliştirebilmek için yeni başlayanlara yardımcı olmaya yöneliktir.

Platformun, içinde saklanan miktar verilerine göre blockchain nin boyutunu ayarlayabilen otomatik Ölçekleme fonksiyonu ile birlikte yüksek düzeyde bir güvenlik ile tasarlandığı bildirildi.

Hizmetin yeterince dahil edilmesini sağlamak için Dunamu platformu, müşterinin iş alanını takip edebilen farklı uygulamalar ve ürünler sağlayabilen farklı blockchain şirketleriyle işbirliği yapmaya devam etti.

Lambda256 CEO’su ve eski araştırma Başkanı Park Jae-hyun, geçmişte birçok şirketin kendi blok zincirlerini inşa edebildiğini söylemeye devam etti. Ancak alternatif seçenek blockchain teknolojisinin kurulmasını dış kaynak yapacak, ancak bu bulut sistemleri içinde sunulan bir hizmet şeklinde olacaktır.

Platformda daha fazla gelişme


Kakao dün orada mesajlaşma uygulaması, KakaoTalk olacak kripto cüzdan yeni entegrasyon duyurmak için devam etti. Cüzdan ile, Kakaotalk’da Güney Kore’de 44 milyondan fazla kullanıcının, kripto teknolojisi ile güçlendirilen Kakao cüzdanının kullanımı ile eşler arası işlemleri verimli bir şekilde gönderebileceği söyleniyor.

Ayrıca, Mart ayında Cointelgraph, Kakao’nun farklı yatırımcılardan yaklaşık 90 milyon dolar netleştikten sonra ilk para tekliflerini tekrarlayacağını bildirmeye devam etti. Klaytn, spin-off firması Ground X’den sorumlu olan blockchain platformudur, şimdi 90 milyon dolar daha yükseltmek isteyecektir.

Geçen yıl, firma, kendi belirteçlerini geliştirmelerini sağlamak için zemin X’in geliştirilmesi yoluyla 300 milyon dolar yükselteceklerini ilk duyuruyu yaptı.

Şubat ayında, 2018’in dördüncü çeyreğinde, yapay zeka gibi yeni işle ilgili şirketin işletme giderlerinin yaklaşık 65 milyar won olduğu ve yaklaşık 57.5 milyon dolar olduğu bildirildi.

Böylece, bu, tüm dönem boyunca şirkette yaşanan net kaybına yol açtı. Şirketin konsolide işletme geliri yaklaşık 3,8 milyon dolar olan yaklaşık 4,3 milyar Kore wonuna geliyordu.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.