HSBC Bank’tan 250 Milyar Dolarlık Blockchain İşlemi

14.01.2019
42
A+
A-
HSBC Bank’tan 250 Milyar Dolarlık Blockchain İşlemi

Finansal kurumlar kripto para birimini kullanmakta tereddütlü olsalar da, blockchain teknolojisi bu dünyaya adım adım ilerlemektedir.Dünyanın en büyük ilk 10 bankasından biri olan HSBC, geçtiğimiz yıl Blockchain teknolojisi ile 250 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini açıkladı.

HSBC, dünyanın en büyük bankalarından biri olarak biliniyor ve kısa süre önce dağıtılan muhasebe teknolojisini (DLT) Pazartesi günü açıklanan işlemlerde 250 milyar doların üzerinde bir değer belirlemenin bir yolu olarak kullandı.

Basın açıklaması, 3 milyon döviz (FX) işleminin tamamlandığını bildirdi. HSBC FX Everywhere platformu, 150.000 ödemenin tamamlanmasını mümkün kıldı. Platform, öncelikle “HSBC’nin iç bilançolarında ödemeleri düzenlemek” için geçen yıl kullanıldı.

Bu platformla, banka daha verimli bir hale geldi, ancak basın açıklamasında FX Everywhere’in açık kaynaklı bir protokolde mi yoksa şirket içinde mi geliştirildiğinden emin değillerdi. Yine de HSBC, bir DLT platformunun, ödemeleri doğrulamayı kolaylaştırarak onay için başka protokollere gerek duyulmadığını belirtti.

Bu platform aynı zamanda “gerçeğin paylaşılan, tek bir versiyonunu” sunan bir platformda nakit akışını nasıl gördüğünü pekiştirmek için de gerekliydi.

kriptopara