HSBC’nin Blockchain Tabanlı Platformu Voltron !!

12.07.2019
24
A+
A-
HSBC’nin Blockchain Tabanlı Platformu Voltron !!

Bankacılık kurumları kripto para birimlerinden çok mutlu olmayabilir, ancak bu onların temel teknolojisinin, blok zincirinin değerini görmedikleri anlamına gelmez. Şimdi, küresel bankacılık devi HSBC’nin Voltron platformunu kullanmaya başlaması planlanıyor.

Son zamanlarda blockchain tabanlı finansal platform ile bazı testler yapıldı ve medyaya teknolojinin işlem sürelerini% 40 oranında azalttığı bildirildi.

HSBC, Hong Kong ve Dubai arasında gönderiler düzenlemek için kullanılan Voltron’u oluşturmak için Landmark Group ve ReChainMe blockchain platformuyla ortaklık kurdu. Normalde, işlem 12 günden daha fazla zaman alacaktır, bu da% 40’lık bir azalmayı hesaba katması için gereken süredir.

Bölgesel HSBC MENA ve Türkiye başkanı Sunil Veetil, daha hızlı işlem yapmak için blockchain’in güçlü bir araç olduğunu onayladı. Ona göre, rakiplere karşı üstünlük sağlamak ya da belirli finansal faaliyetler için harcadığı zamanı ve zamanı azaltmak için kullanılabilecek bir iş avantajı sağlıyorlar.

Ona göre, teknoloji şirketin sorunsuz bir şekilde bağlı iki platform olmasını sağlar. Bu, işlemlere dahil olan herkesin, her işlemin ilerlemesini izlemekte ve işlemlerin şartlarını birlikte kabul etmekte özgür olduğu anlamına gelir.

Bu, yönetime çok yardımcı olacak bir şeydir, çünkü belgeler, tüm sürecin öncekinden ayrı olarak yapılması durumunda olduğundan çok daha hızlı bir şekilde birlikte oluşturulabilir ve onaylanabilir. Bu nedenle, durumun tüm lojistiği oldukça geliştirilmiştir. Daha önce işlerin nasıl yürüdüğüyle uyumlu olmayan bir verimlilik seviyesidir.

Bu yılın başında HSBC, platformun forex faaliyetlerinin maliyetlerini dörtte bir oranında azaltmak için kullanılabileceğini açıkladı. Sonuçları şimdi görünce, maliyetlerin daha da azaltılacağı görülüyor.

Bu yeni teknolojinin yardımı ile HSBC, dünyanın pek çok yerinde bulunan tüm merkezleri arasındaki ödemelerini koordine edebilecek.

HSBC’deki küresel ticaret ve finans müdürü Beatrice Collot da teknolojinin sahip olduğu potansiyelden bahsetti. Ona göre, teknolojinin iki temel gücü, işlemlere karışan herkes için ne kadar şeffaf olduğu ve ne kadar hızlı olduğu.

Ayrıca, blockchain teknolojisinin küresel ticaret finansmanının nasıl yapıldığını tamamen yeniden şekillendirmeye ayarlandığını ve bunun paydaşları bir araya getirip birkaç sorunu çözeceğini belirtti.

Blockchain için Burada
Blockchain teknolojisinin burada nasıl durduğunu görmek zor değil. Finans ve lojistik veya tedarik zincirleri ile ilgili bazı şirketler şimdi kullanıyor. Santander bankası, IBM, Maersk, Nestlé, Walmart, JP Morgan ve sektörde oyun değiştirecek çözümler üretmeye başlayan diğerleri gibi devlerimiz var.

Bunun en önemli etkisi, bu alanlarda inovasyon yapan şirketlerin, diğerlerine karşı öylesine bir avantajı olacağı ki, bu zincirleme bu işletmelerden bazıları için hızla gerekli hale geliyor. Bundan birkaç yıl sonra, muhtemelen HSBC’nin Voltron’u gibi daha da fazla girişim göreceğiz.

Kripto Haber