Teknoloji Devi Huawei ve Çin Hükümeti Ortağı 5G, AI ve Blockchain benimsemesini Destekleyecek

14.04.2020
19
A+
A-
Teknoloji Devi Huawei ve Çin Hükümeti Ortağı 5G, AI ve Blockchain benimsemesini Destekleyecek

Shenzhen Çin’deki Nanshan Bölgesi hükümeti, bilgi ve iletişim teknolojisinin (ICT) önde gelen küresel sağlayıcısı olan Huawei ile bir anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre, iki taraf blok zincirinin benimsenmesini hızlandırmayı kabul eden stratejik bir işbirliği ortaklığı kurdu.

Haber kaynağından Global The Global Times a adlı twitter yayınına göre, anlaşma Cuma günü blockchain uygulamasını aramak için ortak bir ilgi ile kaleme alındı. Ayrıca yapay zekanın ve 5G ve büyük veri gibi diğer yeni teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için bir anlaşma yapıldı. Bütün bunların zaten ülkenin teknoloji omurgası olan Shenzhen City’yi küresel olarak tanınan bir merkez haline getirmesi bekleniyor.

Çin Halk Bankası (PBoC) son zamanlarda dijital para biriminin incelenmesine başlamak için Huawei ile birleşti. İkisi de dijital parasını piyasaya sürmek için ülkenin en büyük ticari bankaları ve büyük telekomünikasyon operatörleri ile işbirliği yapıyorlar.


Umut ışığı

Toplam% 100 küresel bitcoin madenciliği payının% 66’sında Çin’in yarısından fazlası var. Bunun kripto para birimine karşı olumlu tutumlarını yansıtması bekleniyordu. Eylül 2017’den bu yana Bitcoin Çin’de yasaklandığından durum böyle değil.

Ancak geçen yıl Ekim ayında, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, tüm kripto para meraklılarına blockchain teknolojisi tarafından sunulan herhangi bir fırsatı ele geçirmeleri için umut verdi.

New York merkezli araştırma şirketi CB, özel şirketlerle ilgili verileri analiz eden içgörüleri, 2019’da Çin’in tüm VC anlaşmalarının% 22’sinden sorumlu olduğunu yazdı (2015’te küçük bir yüzde ikisine kıyasla). Firma ayrıca yeni yayınlanan raporunda risk kapitalistlerinin hızla blockchain ile ilgili Çinli girişimlere para dökmeye başladığını doğruladı.

kriptopara