IBM Blockchain Sağlık Alanında İş Birliklerine Devam Ediyor

25.01.2019
138
A+
A-
IBM Blockchain Sağlık Alanında İş Birliklerine Devam Ediyor

Sağlık sektörü, blok zincirleme teknolojisinden potansiyel olarak yararlanabilecek olan ekonominin en büyük sektörlerinden biri gibi görünmektedir. Bu kullanım durumunu göz önünde bulundurarak, teknoloji devi IBM, adım atmaya ve hasta verilerinin paylaşılma şeklinin iyileştirilmesi, sağlık taleplerinin işleme konulması ve her işlemin ele alınmasına yardımcı olmaya karar verdi. Bunu yapmak için IBM, blockchain’in neredeyse 100 milyon sağlık planı için kullanımını değerlendirmek üzere sağlık hizmetlerinde ana isimlerle işbirliği yapıyor.

Günümüzde diğer oyuncular, söz konusu sağlık planlarının çoğunluğunu oluşturan Büyük Mavi, Aetna, Marşı, Sağlık Hizmet Kurumu ve PNC Bankasını içermektedir. IBM, önümüzdeki birkaç ay boyunca, şirketin Sağlık Hizmet Ağı olarak adlandırdığı çabalarına katılmayı planlayan başka üyeler olduğunu belirtti. Projeleri hız kazandıkça başka sağlık kuruluşları, girişimciler, teknoloji şirketleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları eklemeyi umuyorlar.

Sağlık sektöründe sağlanan büyük fırsat göz önüne alındığında, bu bölünmüş sektörde yoluna başlamış olan başka firmalar da var. Blockchain sağlık hizmetinde çaba harcayan tanınabilir isimlerden bazıları Gem, SimplyVital, Hashed Health ve Change Healthcare’dir. Bir yıldan kısa bir süre önce Quest Diagnostics, Multiplan ve Optum, sağlık sigortası sağlayıcıları Humana ve United Health Group’un katıldığı bir blok zinciri pilotu yarattı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.