İMF’ye Göre Malta’nın Kriptopara’ya İzin Vermesi Tehlikeli

25.01.2019
40
A+
A-
İMF’ye Göre Malta’nın Kriptopara’ya İzin Vermesi Tehlikeli

Nedense bir çok ülkenin finansal kuruluşun korkulu rüyası kriptopara,sanki kriptopara yokken kara para yoktuda,korkuları üzerine sürekli olumsuz yorum yapıyorlar.

Uluslararası Para Fonu, Blockchain’in Malta’da Ortaya Çıkan Varlığının İçsel Risklere Sahip Olduğuna İnanıyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Blockchain Adasını çok seviyor gibi görünmüyor. Son zamanlarda, IMF, Malta ülkesinde blok zincir teknolojisinin hızlı büyümesinin terör finansmanı ve kara para aklama için tehlikeli olabileceğine karar vermiştir.

IMF’ye göre, yatırım amaçlı bir vatandaşlık planı olan ve dünyadan çok yalıtılmış bir adada sektörün yaratılması sıkıntılı olabilir. Blockchain Adasını ziyaret ettikten sonra, IMF, hükümetin kriptolar için düzenleme eksikliği ile uyumlu bakım eksikliğinin uluslararası bir sorun olabileceğinden endişe duyuyor.

Geçtiğimiz yıl Malta’nın ülkedeki yeniliğe öncülük etmek ve kripto şirketlerinin oradaki işlerine başlaması için şeffaf bir çerçeve oluşturmak üzere ayarlanan üç blok zinciri yasası çıkardığını bilmelisiniz. Malta Başbakanı Joseph Muscat, kesinlikle bir kripto hayranı ve daha önce “paranın geleceği” olarak kriptoları onayladı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.