IBM, Teknolojiden uzak İnsanların Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisini Anlamaları için Blockchain Oyununu Sunuyor

01.05.2019
22
A+
A-
IBM, Teknolojiden uzak İnsanların Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisini Anlamaları için  Blockchain Oyununu Sunuyor

Blockchain, tedarik zinciri yönetimi, muhasebe ve sözleşme hukuku gibi birçok farklı alanı tamamen yeniden canlandırabilen bir teknolojidir

.IBM, know and on the go’da olduğu gibi, blockchain’in yararlılığını ve etkisini bilmek, normal, ortalama teknoloji dışı fikirli liderlerin bunu tam olarak anlaması durumunda bir şirkete gerçekten yardımcı olabilir.

Bu, geçmişinizde bazı teknik arka plan olmadığı sürece anlamak oldukça zor olduğu için bir sorun sunuyor ve IBM, dağıtılmış defter teknolojisi ile ilgilenenleri veya en azından eğlendirmeyi düşünüyor.

Blockchain Oyunu Bu sorunu çözer


Blockchain oyunu, teknik olmayan alanlardaki öğrencilerin blockchain temelleri aracılığıyla çok uygulamalı bir şekilde çalışmasına izin vermek için özel olarak oluşturulmuş bir araçtır. Öğrenciler ağda düğümler ve bu konuda madenciler olarak hareket ederler. Ağ, öğrencilerin notlarını bir blockchain üzerinde saklamak için kullanılır.

Öğrenciler daha sonra bir blok oluşturmak için bu bilgileri kullanarak notları ve ders bilgilerini kaydeder. Onlar notları defter güvenli edebiliyoruz böylece (gerçek dünya karma benzer) benzersiz bir tanımlayıcı hesaplayarak gerçek blok oluşturmak. Madenciler daha sonra çalışmaları için ödüllendirilir.

Oyun, tüm katılımcılara karmaları, özel anahtarları ve bir blockchain defterinin ne için kullanılabileceğini öğrenme şansı verir.

Oyun, bilgisayar olmadan ironik bir şekilde oynanır. Oyunun katılımcıları blokları hesaplarken bilgisayarlardır. Oyun dağıtılmış defter teknolojisi için yapılır ve uygun gördükleri herhangi bir şekilde dağıtılmış defter teknolojisi (vs düzenli veritabanları) gücünü sergilemek için sorumlu eğitimci tarafından uyarlanabilir.

Akıllı sözleşmelerin nasıl çalıştığını, blockchain’in tedarik zinciri yönetimine nasıl uyarlanabileceğini, merkezi olmayan uygulamaların nasıl çalıştığını ve diğer birçok kullanım durumunu sergilemek için kullanılabilir.

Oyun tarafından öğretilen kavramlar çok katlıdır. Kolayca dağıtılan defter herkes (her düğüm) tam bir defter tutmak için izin vererek nasıl çalıştığını tam olarak bir sosyal ortamda insanları gösterir. Defter ile merkezi bir otorite yoktur. Dağıtılmış defter teknolojisinin önemli bir yönünü gösteren-bir defter aynı anda anonim ve kamu nasıl olabileceğini gösterebilir.

Ayrıca append-only ledgering nasıl çalıştığını gösterir. Her girişin bazı matematik, yani bloklar ve Karmalar yoluyla önceki girişe bağlı olduğu. Ayrıca, madenciler gibi hesaplamalar yapanları, maden çıkardıklarında Bitcoin veya diğer kripto para birimleriyle ödüllendirilir.

Ayrıca, defterin kendisini değiştirmek için gereken “hesaplama gücünün ” %51’ini toplama ihtiyacı nedeniyle bir defter’e saldırmanın ne kadar zor olduğunu gösterir.

Oyun ve tüm kaynakları bu linkte bulunabilir, yaratıcıya Twitter’da ulaşılabilir. İnsanları, dağıtılmış defter teknolojisi hakkında daha fazla insanı eğitmeye devam etmesi için onu tutmaya teşvik eder.

Bu gerçekten önemli mi?


Bazı insanlar bunun gerçekten önemli bir adım olup olmadığını sordu. Birçok 90’ların internete blockchain liken, ve insanların büyük çoğunluğu internet nasıl çalıştığını bilmiyordum rağmen bu popüler oldu.

Çoğu insan hala internet gerçekten nasıl çalıştığını bilmiyorum, ne de bir web sitesi kodu nasıl biliyor musunuz. Ancak herkesin günlük yaşamlarının bir form veya başka bir internet kullanıyor.

Birçoğu, blockchain’e, internetin terfi ettiği sosyal bilincin bir parçası haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu itmeyi verecek bir “katil uygulaması” olması gerektiğini düşünüyor. İnternetin ilk günleri, dünyanın dört bir yanından uzmanlarla ilginç bir konuşma yapmaya odaklandı.

Tüm bir koleksiyonun satın alınmasıyla ilişkili korkunç derecede yüksek maliyet olmadan, tüm bir ansiklopedinin bilgi değerine sahip olmaya odaklandı. Diğerleri eğitim bu tür en iyi önümüzdeki on yıl ya da öylesine için zorunlu olmalıdır Üniversitede bir tanıtım kursu olarak tutulur inanıyoruz. Gelecekteki liderlerin blockchain’in temellerini bilmelerine yardımcı olur, böylece onu erken yaşlardan itibaren düşüncelerine entegre edebilirler.

Eğitim, blockchain teknolojisi ve yerinden yönetim işlerini bu kadar önemli neden iş liderleri göstermek için acil bir ihtiyaç olduğu söylenebilir her geldiğinde doğru bir cevap yok.

Birçoğu internetin ilk günlerini hatırlıyor ve bazı işletme sahiplerini bir web sitesine ihtiyaç duyduklarına ikna etmeye çalışıyor. Bugün bu bir no-beyin gibi görünüyor. O zamanlar değildi. İşletmelerin aldığı eğitim medyadan alınmıştır. İnternetin etkisi nedeniyle ürünlerini kullanan insanları görmekti.

Blockchain, daha kurumsal odaklı bir kullanım durumuna sahip olmasına rağmen, erken internet ile aynı teknikleri kullanabilir mi?

Kripto Haber