ICC, Amazon, Fedex, McDonald’s, Coca Cola vb şirketlerin Tedarik zincirini Blockchain Taşıyor

13.04.2019
31
A+
A-
ICC, Amazon, Fedex, McDonald’s, Coca Cola vb  şirketlerin Tedarik zincirini  Blockchain  Taşıyor

Uluslararası Ticaret Odası (”ICC”) blockchain teknolojisini uygulamak için çalışıyor. ICC’NİN en tanınmış üyelerinden birkaçı FedEx, Coca Cola, Amazon ve Paypal’dır.

Singapur merkezli bir blockchain başlangıcı olan Perlin tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, tedarik zincirini blockchain teknolojisi ile geliştirmek için ICC ile çalışıyor. Hareket, ICC üyelerinin blockchain’e bağlanmasına olanak tanır, böylece sonuçta daha fazla şeffaflık yaşayabilirler.

John Denton Ao, ICC Genel Sekreteri basın açıklamasında belirtti,

ICC her zaman kurumsal mükemmellik ve sürekli yenilik en üst düzeyde ulaşmak için üyelerimizi güçlendirici taahhüt edilmiştir. Blockchain ve dağıtılmış muhasebe geliştirme alanında neden olan Perlin ile işbirliği içinde, akla gelebilecek her endüstri sektöründen işletmeler için pratik ve gerçekten yıkıcı dönüşümü kolaylaştırmak yardımcı olabiliriz.”

Blockchain tabanlı teknolojinin kullanımı, her boyuttaki işletmeler için olumlu yıkıcı değişiklikleri destekleyebilir. Teknoloji erken aşamalarında hala olmasına rağmen, doğru bir şekilde gelişebilir bunun potansiyelinin büyük bir var.

Perlin’in CEO’su Dorjee Sun da basın açıklamasında belirtti,

Perlin ekibi her zaman anlamlı blockchain ve dağıtılmış ledger tech evlat edinmenin ancak pratik, ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve her ölçekteki işletmeler için önemli bir değer katan araçlar kullanılarak gerçekleştirilebileceğini kabul etmiştir. Şovu dağıttığımız gerçek dünya pilotları olarak, inşa ettiğimiz teknoloji, bu temel kriterlerin her birini karşılıyor.”

ICC üyeleri için blockchain teknolojisinin benimsenmesini vaat etmenin yanı sıra, ICC ve Perlin arasındaki ortaklık, Singapur’u endüstri yeniliği ve mükemmellik için bir merkez olarak tanıtmaya da odaklanacaktır. Bu hamleler, toplu olarak, endüstrileri daha iyi hale getirmeye ve milyonlarca kullanıcı için sürekli değişen teknolojinin kullanımını geliştirmeye yardımcı olabilir.

Kripto Haber