ICO Endüstri Sorunları Ayı Piyasasında Ambisafe Mücadelesi Sürüyor,

23.04.2019
31
A+
A-
ICO Endüstri Sorunları Ayı Piyasasında Ambisafe Mücadelesi Sürüyor,

Geçen yıl tüm kripto para pazarına kaba değildi, borsalarda kapılarını kapattı ve madeni paralar önemli bir değer kaybetti. Ambisafe şanssız olanlardan biriydi. Ayı pazarı sırasında ICO iş acı ile, bir ICO hizmetleri şirketi için çok az kullanım oldu. Şirket, 120 personeli ile yılı başlatmayı başarmış olsa da, 2018 pazarı 70 kişilik bir kesim ile sonuçlandı.

Ambisafe, 2015’te kuruldu ve öncelikle blockchain endüstrisindeki beyaz etiketli cüzdan ve token satış platformlarıyla uğraşan şirketlere arka uç çözümler sunuyor. Ambisafe, bir değişim, akıllı kişileri denetleme ve modüler yazılımın geliştirilmesi gibi diğer hizmetleri sunmaktan da sorumluydu. CEO Andrii Zamovsky, şirketin kendilerini blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere finansal pazara “altyapı sağlayıcısı” olarak gördüğünü yorumladı.

Ne yazık ki, şirket geçen yılın son iki ayında bazı düşüşler gördü, şirket 120 kişiden sadece 50 kişiye düştü. Eski 15 tam zamanlı personelden, San Francisco’daki merkezden ayrılan on kişi vardı. Ukrayna merkezli Ambisafe ofisinde toplam 60 müteahhit işten çıkarıldı.

İşten çıkarmaları açıklayan Zamovsky, sadece “çok hızlı işe aldıklarını ” yorumladı.” İlk para teklifinin iyi gittiği aylık gelirde 500.000 dolara yükselmesine rağmen, şirketin üstlenmesi gerektiğini kabul etmediği bazı projeler olduğunu da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, yerel düzenleyiciler bu Ico’lara halkı onları kullanmaktan caydırmak için kısıtlamalar getirirken, şirket kaybetti ve talep azaldı.

Bu noktada, kötü haberlere rağmen, Zamovsky, yayınların aylık gelirlerinin yaklaşık 100.000 $olduğunu ve şimdi odak noktasının çoğunun güvenlik belirteci satışlarına dayandığını bildirmek için Coindesk’e karşılık geldi. Bu satışlar, şirketlerin ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’na (SEC) kayıt olmalarına ve herhangi bir yönergeyi ihlal etmeden belirteçlerini satmalarına izin verir.

ICO STO geçiş şirket beklenenden çok hızlı oldu bu işte öğrendiğim en iyi olduğunu Zamovsky ekledi. Güvenlik belirteçlerinin “gelecek” olacağına tam bir güvene sahip olmasına rağmen, aynı sayıda çalışanı sürdürmek için henüz yeterli etkinlik bulunmamaktadır.

Yayın eski çalışanları tarafından aranan yorum bu CoinDesk gelen raporlara rağmen, ama her yorum için inkar ile bir araya geldi ya da hiç yanıt alındı. Tek yanıt, sözleşmesini yenilediğini görmeyen eski bir yükleniciden geldi. Ancak, şirket hakkında gerçek bir çekincesi yoktu. Bir başka eski çalışanın gizlilik anlaşması vardı ve etkileşimleri hakkında konuşamadı.

Kripto Haber