IoTeX , güvenilen şeylerin internetinin gücüne odaklanan bir platformdur

23.04.2019
54
A+
A-
IoTeX , güvenilen şeylerin internetinin gücüne odaklanan bir platformdur

Iotex, güvenilir şeylerin internetinin gücüne odaklanan bir platformdur. Ve bugün, platform ana ağını başlattı.

Platformun büyüme Başkanı Larry Pang, ccn ile yaptığı özel röportajda şunları söyledi

Vizyonumuz bugünün IoT cihazlarına güven eklemekten çok daha fazlasıdır. Değer değişimi ve bilgi alışverişi yapmak için bu farklı fiziksel ve sanal şeyler için merkezi olmayan bir güven kumaşı oluşturuyoruz. [ … ] Düşündüğümüz şeylerden bazıları, doğrudan makinelerle hareket eden insanlar, paylaşım ekonomisi, birçok Otomasyon ve merkezi olmayan özerk organizasyonun temelini oluşturan diğer makinelerle etkileşime giren makinelerdir.

Devam etti

İşletmeler diğer işletmelerle işbirliği yapabilir, insanlar işletmelerle işbirliği yapabilir ve hepsi dapps’e erişebilir. Ve bu dApps biz gerçekten gizlilik odaklanmak. Gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, tüm bilgi yaşam döngüsü boyunca bu uçtan uca güveni yaratmak.”

Platform güven puanları tanıttı. Platformu kullananlar, daha verimli iş modelleri için algoritmalar geliştirmek için kullanılabilecek bir güven puanı kazanacaklardır. Borçlanma ve borç verme, güven puanlarının entegrasyonu ile gerçekleştirilebilecek diğer eylemlerdir. Platform, ethereum ve IOTA’YI blockchain için düşünmesine rağmen, iki yıl önce mevcut mimaride sınırlamalar gördüğü ve protokoller proje için yeterince verimli olmadığı için blockchain’i kendi başına tasarlamaya karar verdi. RAULLEN Chai ccn ile paylaştı,

Özellikle IOTA’YA bakarken oldukça hayal kırıklığı yarattı. İşe yaramıyor. […] Sıfırdan bu blockchain kurmamıza yardım eden Silikon Vadisi’ndeki şirketlerin üst mühendisler var. [ … ] Ethereum ve EOS’A baktık – bu şeyler oldukça iyi çalıştı, ama oldukça yavaş ve ayrıca mahremiyet eksikliği var. Bu yüzden gizlilik paralarına baktık, ancak bu tür şeyler için ölçeklenebilir değiller. İhtiyacımız olan şey çok samimi ama aynı zamanda gizlilik dostu bir şeydi.”

Platform ayrıca, Chai’ye göre blockchain mimarisinin merkezi olmayan kalitesini korumaya yardımcı olan ve aynı zamanda hız ve verimliliği koruyan Roll-DpoS adlı bir delege kanıtı da uyguladı. Iotex, platformun kurucuları Tim Draper ve diğer ilgili taraflar tarafından kurulmuştur. Platformun kurucu ortağı Jing Sun, platformun ilerlemesiyle ilgili CCN ile paylaştı

Kripto Haber