Jamie Dimon, JP Morgan, diğer Wall Street şirketinden daha fazla Blockchain çalışanı Var

30.03.2019
29
A+
A-
Jamie Dimon, JP Morgan, diğer Wall Street şirketinden daha fazla Blockchain çalışanı Var

Bitcoin’e (BTC) karşı olan bankalardan birinin şu anda başka bir Wall Street firmasından daha fazla blockchain uzmanı işe aldığı görülüyor. Forbes’a göre, site Indeed.com JP Morgan Chase’in, kripto para ve blockchain dünyasıyla ilgili işler yayınlayan ilk on şirketteki tek finansal firma olduğunu gösteriyor.

JP Morgan Blockchain teknolojisi ile ilgileniyor

JP Morgan blockchain teknolojisi ve onunla ilgili faydaları çok ilgileniyor. Şubat ayında banka, bankaların müşterileri arasındaki ödemeleri işlemeyi amaçlayan bir dijital para birimi olan JPM Coin’i başlatma planını açıkladı. JPM madeni para, çekirdek adı verilen blockchain ağının üstünde çalışacak ve Ethereum (ETH) üzerine kurulu olacak.

Blockchain teknolojisi ile ilgili JP Morgan Chase’den daha fazla iş yayınlayan diğer firmalar var. Firmalar IBM, Cisco, Accenture, EY, KPMG ve Deloitte.

Andrew çiçekler, Ekonomist Indeed.com, konuyla ilgili yorumladı:

Paranın yerini almak için yapılan bir şey için işe alınan finansal ve bankacılık şirketlerinin olmaması dikkat çekicidir.

Aynı zamanda, tarihte ilk kez, platformdaki aramalardan daha fazla iş ilanı olduğunu yorumladı. İş aramaları Şubat 2018’den Şubat 2019’a kadar %67 oranında azaldı. Bu sayı, 2017 Aralık ayında tüm zamanların en yüksek olduğu için 3,200 dolara düştüğü bitcoin’in fiyatında benzer bir düşüşü temsil ediyor.

Ayrıca, dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) kripto dışı uygulamalarını araştıran şirket sayısında bir artış var gibi görünüyor. Indeed-com tarafından yapılan bir ankete göre, 4.086’ten bu yana siteye ilgili iş ilanlarında 2016 % artış ve aynı dönemde iş aramalarında 553 % artış var.

Ayrıca, bu işlere olan talep Silikon Vadisi veya San Francisco gibi bazı alanlarda ortalanmaktadır. Blockchain çalışanlarını arayan şirketler için en iyi yerler arasında yer alan New York City, Newark, New Jersey ve Jersey City de dahil olmak üzere başka yerler de var.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin ve dijital para birimlerine saldırdığını belirtmek gerekir. Ayrıca, blockchain teknolojisinin finansal kurumların bitcoin yerine dolar taşımasına yardımcı olacağını söyledi.

Kripto Haber