Jimmy Song, Bitcoin ve Blockchain Eğitimcisidir, ama Ethereum veya JPM Coin’i yakın Değildir

19.03.2019
14
A+
A-
Jimmy Song,  Bitcoin ve Blockchain Eğitimcisidir, ama Ethereum veya JPM Coin’i yakın Değildir

Kripto para birimine artan ilgi ile, kendi girişlerini ilan eden geleneksel finansmanında birden fazla kurum olmuştur. Facebook ve JP Morgan, aynı tür girişimlere girme niyetiyle en çok kamuya açık kurumlar olmuştur. Endüstride bu gelişmeleri iyi haber olarak gören birçok yatırımcı olmasına rağmen, merkezileşmenin ağır olacağını göz ardı etmek zor, bu da başlangıçta yaratılan kripto topluluğundan uzak.

Güneybatı tarafından 2019, teknoloji olayları ile delik deşik büyük bir konferans, son zamanlarda Jimmy Song içeren bir tartışma ev sahibi oldu. Song, sadece iki çeşit blockchain olduğunu belirtti – özel (izinsiz) ve kamu (izinsiz). Kendi anahtarlarınızı kontrol etmek arasında ayrı bir fark olduğunu ve blockchain nin sadece bitcoin’e gerçekten fayda sağladığını ve temelde her biri için “merkezi bir başarısızlık noktası” bulunduğunu belirtti.

Song, bu konudaki Ethereum’a tamamen izin verildiğini göz önüne alarak dikkat çekmeye başladı. DAO hack üzerinde konuştu, özellikle geliştiriciler ve paydaşlar ile ilgili bir blockchain geri alma yoluyla etkilerini tersine çevirmeyi başardı.

Song’un ortaya çıkan merkezi blockchain sistemleri lehine olmayacağı açık olsa da, bu fikre açık kalan birden fazla endüstri içerdekiler var. Örneğin, blok tepesi Ari Paul, pazara kötü bir şey olarak gelen “kurumsal paraları” görmedi. Varlıklar kripto savunucularına “ilgi çekmeyen” olsa da, sansür direncini ve bitcoin’in diğer birçok temel niteliğini göz önüne alarak, merkezi seçeneklerin pazar için daha fazla küresel oyuncu getireceği açıktır.

Song, varsayımsal bir durum getirdi, ilk olarak, Facebook madalyonunun yaklaşık 30 milyon kullanıcısının hayatlarının bir noktasında ” bitcoin genelinde stumbl[ing] “a dönüşme şansı olduğunu belirtti. Bu nedenle, merkezi olmayan kripto para topluluğu iki katına çıkacak ve bu da btc’nin değerini yanlışlıkla artıracak ve artıracaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.