Joseph Lubin, Blockchain 10 ila 20 yıl içinde ekonomiye hakim olacağına inanıyor

19.03.2019
19
A+
A-
Joseph Lubin, Blockchain 10 ila 20 yıl içinde ekonomiye hakim olacağına inanıyor

Ethereum (ETH) ve ConsenSys kurucusu kurucularından 10 ila 20 yıl içinde küresel ekonominin blockchain teknolojisinden bileşeninin çoğuna sahip olacağını söyledi.

14 Mart’ta Austin, Teksas’taki SXSW konferansında bu yorumları yer verdi.

Lubin, Blockchain benimsenmesinin tüm ekonomiye ulaşacağına inanıyor
Lubin, blockchain teknolojisinden ve gelecekte nasıl büyüyeceğini ve ekonominin çeşitli sektörlerine nasıl ulaşacağını anlattı. Günümüzde blockchain ile ilgili sistemleri kullanan “normal” insanlar olmadığını söyledi.

Gerçekten de, şirketler, dünya çapında çok sayıda kullanıcıyı englobes eden bir blockchain sistemi üretemediler. Ancak, o geri 1983 yılında, günlük olarak e-posta kullanarak normal insanların bir sürü olmadığını söyledi.

Ayrıca Ethereum 2.0 ve bitcoin (BTC) ile ilgili verimsizlikler hakkında konuştu. Lubin, Ethereum 2.0’ın bu verimsizliklere sahip olmayacağını söyledi. Bu konuda, Lubin.:

“Bitcoin’de ve şu anda Ethereum’da, özel donanıma sahip olmanız, çok fazla elektrik harcamanız ve temelde herkesi senkronize tutmak için çok fazla hesaplama yapmanız gerekir. [Ethereum 2.0 ile, 18 ay içinde] büyüklük daha az enerji siparişleri kullanan çok daha güçlü ve ölçeklenebilir bir blockchain sistemine sahip olacağız.”

Ethereum, mevcut Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritmasından çok daha verimli hale getirme niyetiyle bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritmasına doğru ilerlemeyi amaçlamaktadır.

Dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda büyüyeceğine inanan birçok uzman var. Blockchain teknolojisi, şirketlerin hizmetleri ve ürünleri geliştirmelerine ve kullanıcılara gelişmiş çözümler sunmalarına olanak tanır.

Kripto Haber