Kriptopara da bir ilk Sigortalı Kriptopara ASPİS SA Cryptolns

12.10.2018
124
A+
A-
Kriptopara da bir ilk Sigortalı Kriptopara ASPİS SA Cryptolns

Kendi türünde ilk olan, İsviçre sigorta acentesi ASPIS SA, müşterilerinin kripto fonları için sigorta kapsamını çeşitli borsalarda ve cüzdanlardaki özel hesaplarında duyurdu.

CryptoIns adı verilen şirket, kullanıcılara sundukları toplam varlık miktarını temel alarak, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ve taleplerinde ödedikleri primi de belirleyen bir hizmet sunuyor.

Her şirketi kendisine döverek, hiçbiri borsalarda ve cüzdanlarda kişisel hesaplarda tutulan kripto için sigorta teminatı teklif etmemişti.

CryptoIns müşterileri, hack durumunda bile kayıpların tam olarak telafi edileceğinden emin olabilirler. Sigorta paketinin kapsamı, borsaların çöküşüne yol açan personelin haksız kesilmesi veya hileli olması nedeniyle kapatılan mağdurun mağduru olan müşterileri kapsamaktadır.

Kriptolarda Bir Politika Nasıl Gidilir?

Kullanıcılar şimdi CryptoIns’e kayıt yaparak ve hesaplarını değiştirmek istedikleri bir değişim veya cüzdanda seçerek bir sigorta poliçesi yapabilirler.

Sigortalar artık Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Poloniex, MEW, Ledger, Trezor ve diğerleri gibi tanınmış ana bilgisayarlar ve hesaplar için nispeten yeni ana bilgisayarlar dahil 28 farklı borsada ve cüzdanda kullanılabilir.

Tüm sigorta ödemeleri küresel reasürörler tarafından garanti edilmektedir. Sigorta sertifikaları, lisanslı sigorta şirketi olan Selecta Sigorta ve Reasürans Şirketi (Caribbean) Limited tarafından verilmektedir. Ve CryptoIns platformu İsviçre sigorta brokerliği ASPIS SA tarafından işletilmektedir. Varsayılan sigorta poliçesi süresi 90 gün, 90 gün veya 365 gün boyunca uzatma seçenekleri mevcuttur.

Bir poliçenin fiyatı, sigortalı kripto-para birimi portföyünün büyüklüğüne ve özel bir puanlama modeli ile değerlendirilen verilen borsa veya menkul kıymetin güvenilirliğine bağlı olarak otomatik olarak hesaplanır.

Sigorta şirketinin yükümlülük limiti, değişim başına 7 milyon dolardır. Ve herhangi bir sigorta poliçesi için sorumluluk limiti, değişim başına 15 BTC’ye kadardır. ASPIS SA gelecekte bu limitleri artırmayı planlıyor.

kriptopara