Ledger Nano Kapasitesini Arttırıyor

16.02.2019
208
A+
A-
Ledger Nano Kapasitesini Arttırıyor

Popüler donanım cüzdanı üreticisi Ledger, son ürün yazılımı güncellemesinin depolanmasını azalttıktan sonra Ledger Nano S cihazlarında depolama kapasitesini artıracak. Bu bilgi şirket tarafından 14 Şubat’ta yayınlanan bir blog yazısında yayınlandı.

Firmaya göre, yeni şifreleme algoritmaları oluşturma ve bir dizi kritik güvenlik geliştirmesi yapma amacıyla Ledger Nano S için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladılar. Beklenen sonuçları elde etmek mümkün olsa da, planlama yapmadıkları için istenmeyen bir sonucu da vardı: Ledger Nano S depolamayı etkilemek.

Şirket tarafından yayınlanan blog yazısı şu şekildedir:

    “Bu güncellemeyi planlarken Ledger Nano S kapasitesi üzerindeki etkisini tahmin edemedik. Bu planlanan eskime değildi, basitçe söylemek gerekirse, biz berbat ettik. Özür dileriz ve düzeltmeyi taahhüt ediyoruz. ”

Şimdi ekip, güncelleme öncesinde Nano S kapasitesini benzer bir seviyeye getirmek için çalışıyor. Şirketin açıkladığı gibi, bu süreç kolay olmayacak çünkü şirketin güncelleme sırasında yapılan güvenlik iyileştirmelerinin yerinde kaldığından emin olması gerekecek. Firmaya göre, amaç bu yılın ikinci çeyreğinde yapılacak.

Ayrıca, Ledger şu anda nano S için yeni özellikler üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Yeni başlatılan Ledger Live mobil uygulaması yakında Android kullanıcıları için Ledger Nano S ile de uyumlu olacak.

Ayrıca, gelecekte bu olayların tekrar yaşanmayacağından emin olmak için organizasyonlarını ve süreçlerini ayarladıklarını da bildirmişlerdir. Blog yazısının sonunda, bu durum için sorumluluk aldıklarını ve bu sorunu çözmek için harekete geçeceklerini açıklıyorlar.

Ledger, kullanıcılarına kripto paralarını güvenli bir şekilde saklamaları için geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunar. Şirket tarafından satılan en popüler ürünlerden biri Ledger Nano S cihazıdır. Birkaç hafta önce, firma Ledger Nano S’ye çok benzeyen Ledger Nano X’i piyasaya sürdü, ancak yeni bir tasarıma, daha fazla depolamaya ve daha büyük bir ekrana sahip.

kriptopara