Lenovo, Müşteri Hizmetleri süreçleri için Blockchain teknolojisini kullanmak için IBM ile anlaşma imzaladı

26.04.2019
72
A+
A-
Lenovo, Müşteri Hizmetleri süreçleri için Blockchain teknolojisini kullanmak için IBM ile anlaşma imzaladı

Blockchain teknolojisi, değişmez defterin gücünü göstermeyi umarak, tüm dünyada hızla uygulanmaktadır.

Bankalar kendileri için blockchain kullanmaya çalışırken, Diğerleri zaten gerekli altyapıya sahip şirketlerle ortak olmayı seçiyorlar.25 Nisan’da yapılan bir basın açıklamasında, teknoloji devi IBM’in yakın zamanda Çin’deki bir PC üreticisi olan Lenovo’nun fintech’i Müşteri Hizmetleri çabalarına entegre etmelerine izin veren bir anlaşma imzaladığını Açıkladı

IBM, alibaba’nın öncesinde blockchain patentlerinin en iyi küresel geliştiricilerinden biri olarak hüküm sürüyor ve Blockchain teknolojisini Lenovo Veri Merkezi grubunun müşteri hizmetleri departmanına uygulama gücüne sahipler.

Daha spesifik olarak, teknoloji, IBM’in Lenovo ile kullanacağı birçok bileşenden biri olarak veri merkezlerinde donanım ve yazılım tedarik zincirlerini denetleyecektir. IBM ayrıca, çeşitli kişiselleştirme ve artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip istemci Insight Portalı adlı bir araç olan teknik destek için sanal asistan eklemeyi de planlıyor.

2017’de. IBM, küresel işletmeler tarafından her yıl 265 milyar hizmet çağrısı için yaklaşık 1.3 trilyon dolar harcadığını belirtti. Bununla birlikte, hizmet taleplerinin en az yarısı hiçbir zaman yerine getirilmez ve bu anlaşma yardımcı olabilir.

Basın açıklaması, bu anlaşmanın, iki şirketin 14 yıldır iç içe geçmiş olduğunu göz önünde bulundurarak, ilişkide her şeyden çok bir kilometre taşı olduğunu açıklıyor.

Sadece 2014’te IBM’in sunucu işi, 2.3 milyar dolara mal olan Lenovo ile bir satın alma anlaşmasının bir parçasıydı. Geçen Şubat ayında Lenovo, ABD’de fiziksel belgelerin doğrulanması için yeni bir sistemde bir “güvenlik blockchain” kullanmak için bir patent açtı.

Lenovo, şirketin Blockchain: Hyperledger Fabric için çözümler geliştirmelerine yardımcı olacak bir Amerikan yazılım firması olan Intel ile olan ilişkisini açıklamak için son zamanlarda bir makale yayınladı.

Çözümler, yukarıda belirtilen protokolde halihazırda uygulanan Intel Select çözümlerine dayanmaktadır, ancak ThinkSystem veri merkezi altyapısına ilişkin ürün portföyünü de içerecektir. IBM geçtiğimiz günlerde, iki gün önce dağıtılmış defter teknolojisini mobil veri paylaşımı ile ilişkilendiren bir patent aldı.

Kripto Haber