JP Morgan için – Sınır Ötesi Ödemelerin Bir Yolu Olarak Blockchain’i Keşfetmeye Devam Ediyor

26.04.2019
32
A+
A-
JP Morgan için – Sınır Ötesi Ödemelerin Bir Yolu Olarak Blockchain’i Keşfetmeye Devam Ediyor

JP Morgan için-Blockchain’i sınır ötesi ödemelerin bir aracı olarak keşfetmeye devam ediyor.dünya çapında 220 banka ile anlaşma imzaladı.


JP Morgan Chase, hem ABD’de hem de yurtdışında güçlü bir mali güç olarak uluslararası bir üne sahipken. 21 Nisan boyunca, JP Morgan’ın, çeşitli varlıklarda 2.62 trilyondan fazla bankacılık sandığı ile mevcut blockchain sistemlerinin kullanımlarını genişletmeye çalıştığı ortaya çıktı.Zaten operasyonel çekirdek blockchain ile birlikte JP Morgan, Bankalararası bilgi ağına (IIN) bir dizi yeni özellik ekliyor ve şu anda dünya çapında 220’den fazla banka tarafından alınıyor ve uygulanıyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde başlatılan kripto para birimi – JPM Sikke ile birlikte, iklim blockchain teknolojisi gelince daha olumlu bir yaklaşım doğru kaymaktadır, ana uygulama yakın kripto paralar getirecek gibi görünüyor.

JP Morgan ve Cryptocurrency-Bitcoin yaklaşımından önce Blockchain
Kurumsal finans, yatırım ve bankacılık dünyasındaki diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, JP Morgan sanal para birimlerinin uygulanmasına yönelik genel olarak karışık bir yaklaşımı sürdürmektedir.

En açık sözlü bireylerden biri, çoğunlukla yıllar boyunca Bitcoin hakkında oldukça ağır yorumları ile bilinen CEO’su Jamie Dimon’dur.

JP Morgan CEO’su tarafından yapılan en önemli yorumlardan biri, Bitcoin’e büyük bir dolandırıcılık olarak atıfta bulunduğu 2017’e geri döndü.’Bir yıl sonra, bankacılık devi bitcoin üzerindeki konumunu tekrarlamaya devam edecek, hepsi de bir kripto para birimi olarak’ gerçekten bir bok vermediğini ‘ belirtmeden önce.

Bununla birlikte, bu duruşun yıllar içinde ne kadar değiştiği, özellikle de CEO 2019’te Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak için göklere çıktığında, Bitcoin söz konusu olduğunda çok daha kolay bir yaklaşım almaya devam edeceği için. CEO, kripto para birimlerinin çöküşünden, özellikle de geçen yıl Bitcoin’den herhangi bir memnuniyet derecesi alıp almadığını sormaya devam etti, ancak yapmadığını cevaplamaya devam etti.

Dünyanın en büyük tek cryptocurrency üzerinde çekilen açık eleştiri büyük bir anlaşma olmuştur iken, Dimon bitcoin altında yatan teknolojiyi tartışırken bakım çok daha büyük bir düzeyde alıyor. 2015 yılı boyunca, “blockchain başka bir teknoloji gibi ” olduğunu savunarak, blockchain teknolojisi konusundaki görüşlerini paylaşmaya devam etti. kendi başına, bu blockchain bahçe çeşitliliği teknolojisi gibi gibi geliyor. Ancak Dimon da daha fazla açıklık getirdi:

“Eğer daha ucuz, etkili, çalışıyor ve Güvenli ise, o zaman onu kullanacağız. Teknoloji kullanılacaktır ve para birimi taşımak için kullanılabilir, ancak bitcoins değil dolar olacaktır.”

Dünya Ekonomik Forumu’nda finansal uzmanların bu son toplanmasında Dimon, blockchain teknolojisine çok daha güncel ve giderek iyimser bir yaklaşım sağladı. Yorumlarına daha spesifik olmak gerekirse, JP Morgan’ın CEO’su, şu anda teknolojiyi saran önemli miktarda hype olmasına rağmen, aslında, çok fazla blockchain teknolojisi olduğunu ve bu tür bir yeniliğin yaygın olarak kullanılan bazı çevrimiçi veritabanları için ideal bir yedek olarak hizmet ettiğini vurguladı:

“Blockchain gerçek bir teknolojidir – bu sadece güncel tutulan tüm erişebileceğimiz bir veritabanıdır.”

Dimon’un teknolojiye olan ilgisi söz konusu olduğunda bu retorikten çok daha fazlasıdır. JP Morgan’ın blockchain teknolojisi ile denemeleri aslında sadece 2018’den çok daha uzun bir soy yayıyor. Çok uluslu dev, bugün hala geçerli olan ethereum – Quorum güvenli bir özel versiyonunu almak için beyaz kağıdını yayınladığı 2016’e geri dönüyor.

Çekirdek kendisi JP Morgan içinde kurucu şirketlerinden biri olarak faaliyet Ethereum Enterprise Alliance (EEA), bir parçası olarak geliştirilmiştir. Daha önce de belirtildiği gibi, çekirdek blockchain’in kendisi Ethereum blockchain’in üstünde çalışır ve adanmış Ethereum go istemcisinden sonra dayanır.

O zamandan beri, Pfizer ve Genentech gibi büyük pharamceutical şirketleri tarafından teknoloji şirketi olan Microsoft Azure ile birlikte bir dizi başka şirket tarafından da uygulanmıştır.

Bir dizi büyük şirket tarafından uygulanmasının yanı sıra, o zamandan beri uluslararası bir üne sahip bir dizi büyük şirket tarafından test edilmiştir. Bunlar Goldman Sachs varlık yönetimi gibi Kanada Merkez Bankası seviyor içerir.

Bu, JP Morgan ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olan bir şey olsa da, Mart 2019’da şirket, Nisap’ın daha fazla potansiyel kurumsal ortak çekmek için daha geniş bir girişimde bağımsız bir varlık olarak faaliyet gösterdiğini dikkate aldığını duyurmaya devam etti.

Bu, özellikle bankaya rakip olarak işlev gören ancak çekirdek kullanmakla ilgilenen büyük şirketler söz konusu olduğunda geçerlidir.

IIN-giderek büyüyen, Blockchain destekli uluslararası bankacılık ekosistemi yaratıyor
İlk özel blockchain çözümü ile güçlendirilen JP Morgan’ın IIN’Sİ, çekirdek kullanan bir eşler arası ağ olarak çalışır. Bu sistem başlangıçta 2017 yılında bir pilot proje olarak başlatıldı, temel amacı ekosisteme katılan herhangi bir sayıda banka için kesintisiz ve güvenli bilgi paylaşımı sistemi oluşturmak.

Özet olarak, şirketin web sitesine göre, bu sistem çözümleri – çok sayıda çapraz sürtünme en aza az adımda daha hızlı ve menfaat ulaşmak için ödemeler sağlama süreci sınır ödemeler izin ver “-” IIN için blockchain teknolojisi yol olarak faaliyet Suresh Shetty, şunları açıkladı:

“Tarihsel olarak, muhabir bankalar, bankadan bankaya tek yönlü iletişim, ama biz onların etkileşim dönüştürdü. Onay için bir ödeme ayrıntısı işaretlendiğinde, farklı taraflar aynı anda etkileşim kurabilir, bilgi talep edebilir ve paylaşabilir.”

Bu, bankalararası ekosistemden faydalanmak isteyen şirketlerin giderek artan bir koalisyonu haline geldi ve dünya çapında 220 bankalarının Mart 2019’a göre bu sistemin üyeleri olarak kaydolması. Bunlar, Japonya’daki sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), crédit Agricole – ciro ile kaydedilen dünyanın en büyüklerinden biri olarak bilinen Fransa merkezli kooperatif Bankası gibi büyük bankacılık isimlerinin yanı sıra İspanyol Banco Santander.

Bunun gösterdiği şey, bu ağın çok hızlı bir şekilde genişlemesi ve 60 bankalarının sadece son birkaç ay içinde ekosisteme katılmasıdır. Bu, IIN’NİN Ocak 2019 itibariyle yaklaşık 157 üye bankadan oluştuğunu düşündüğümüzde daha istisnai bir durumdur.

Bu yıl içinde önemli miktarda ilerlemenin tadını çıkarırken, çekirdek gibi, JP Morgan tarafından öncülük edilen ve rakip olarak algılanabilecek bir girişime katılmakta tereddüt edebilecek bir dizi finansal kurum var. Bu bir blockchain uzmanı ve hosho-Hartej Sawhney’in kurucularından biri. Şirketin kendisi, yatırımları korumada ve şirketlere akıllı sözleşme hizmetleri sağlamada son derece aktif olduğunu belirtti.

“IIN, dünyadaki tüm bankaları kendi ağına süpürmeye başlamadığı sürece Ripple için bir rakip değil, bu da JPM’NİN tarihsel itibarı göz önüne alındığında zor olabilir. Ripple, Circle ve Transferwises advantage, bankaların kendileri değil, üçüncü taraf aracılar olabilir.”

Kendi özel cryptocurrency yanı sıra stablecoins ile sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla, HANIN öncelik (Bu Dalgalanma kendi çözümünü RippleNet ile yapmaya çalıştığınızı bir şeydir) değil, dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, ama sadece blockchain bir çözüm mevcut sistemin mevcut olumsuzlukları çözmek yerine.

“Genel olarak, sınır ötesi ödemeler sistemi oldukça iyi çalışıyor. Blockchain üzerinde işlem yapmanın yeni bir yolunu inşa etme girişimleri bize bir sorun arayışında bir çözüm gibi görünüyor,”

Avrupa Başkanı olarak konuşan, JP Morgan Chase adına Orta Doğu ve Afrika ödemeleri ve döviz, Sungmahn Seo, o EUROMONEY konuştu geçen yıl, o INN birincil hedefleri altında yatan nerede:

“Ancak, sınır ötesi bir ödeme her ne sebeple olursa olsun sıkıştığında, bu oldukça acı verici olabilir. Bu zor olabilir ve çözmek için hafta sürebilir. Sıkışmış ödemeleri çözmek çok daha basit ve çok daha kolay hale getirmek istiyoruz ve bu doğru bilgilere doğru taraflar için erişimi kolaylaştırmakla ilgilidir.”

ABD Bankacılık behemoth kendisi yıllık bazda sıkışmış ödemeler ile ilgili sorular çok sayıda alır – her şey arasında değişen 100,000 için 200,000, Seo göre, bunların çoğu uluslararası olmak. Bir konuşma sırasında, bu Bilgi daha büyük bir düzeyde bankalar için içerir engellerin türlü altını çizdi.

“Örneğin, ABD’den Çin’e bir ödeme göndermede birden fazla muhabir banka arasında birçok adım olabilir. Ve bir sorgu ortaya çıktığında, soru şu olur: hangi banka tam ve eksiksiz bilgiye sahip? Bankalar e-posta göndermeye başlar ancak bazı bankalar bu şekilde yanıt vermeyi sevmezler çünkü e-posta güvensiz olabilir.”

CEO zorluklar tür hakkında daha ayrıntılı olarak devam ediyor:

“Yani, o zaman çok farklı zaman dilimlerinde bankalar arasında telefon görüşmeleri var. Sorgu geliyor etrafında ping başlatabilirsiniz. Acı verici olduğunda, gerçekten acı verici olur. Dakika almış olması gereken bir ödeme bankalar arasında bilgi pinpon istekleri olarak tamamlamak için birçok gün sürebilir.”

Kripto Haber