Listia ve İNK(XNK) protocol Kullanarak p2p BETA Platformunu Başlattı

27.03.2019
36
A+
A-
Listia ve İNK(XNK) protocol Kullanarak p2p BETA Platformunu Başlattı

P2P pazarı, özellikle blockchain ve kripto teknolojisinin benimsenmesiyle birlikte büyümüştür. Yaklaşan P2P pazarlarından biri olan Listia, kısa süre önce ilgilenen müşterilerin hizmetleri kullanabilmesi için halka “Replin” beta sundu.

Ancak bu proje, ekosistemi içerisinde kullanıcıların itibarlarını korumalarına ve diğer ağlar için derecelendirmeleri kullanmalarına izin veren bir özellik nedeniyle ileride aktif olacaktır.

Replin, Listia ekosistemindeki geri bildirimler gibi işlemleri ve diğer hizmetleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, proje bu verileri, kullanıcıların itibarlarını korumalarını sağlayan bir blok zincir ağı olan Mürekkep protokolünde depolar. Ağ, itibar referansı için inşa edilmiştir ve blok zinciri niteliği nedeniyle 3. taraflara erişim sağlamamaktadır.

Bugün çoğu P2P pazarı ekosistemlerinde kullanıcı geri bildirimlerini saklıyor ve yatırımcıların yeni emsalleri değerlendirmesini zorlaştırıyor.

Bu eksiklik, güven olmadığı için işlemleri engelleyebilir; INK protokol teknolojisi ile kolayca çözülebilecek bir konu. Mürekkep protokolü ekosistemine, bu yeniliği entegre eden P2P alanlarındaki tüm satıcılar tarafından erişilebilir. Temel olarak, bir kişi daha önce ağa girmiş olup olmadıklarına bakılmaksızın bir alıcının veya satıcının itibarını kontrol edebilir.

Listia’nın kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Chuang Gee-Hwan, Mürekkep Protokolü teknolojisinin tüccarlar için tarama sürecini kolaylaştırdığını vurguladı. Güvenilir P2P pazarlarının yaratılmasında uzun bir yol kat edeceğini, böylece blokchain teknolojisi ile çevrimiçi alışverişin pazar payını artıracağını da sözlerine ekledi.

kriptopara