Chainex ve MenaPay Ortağı İlk Borsa Teklifini(İEO) Sunacak

18.03.2019
69
A+
A-
Chainex ve MenaPay Ortağı İlk Borsa Teklifini(İEO) Sunacak

İlk Değişim Teklifi (İEO)Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir ICO’dan (ilk madeni para teklifi) farklı olarak, bir IEO (ilk döviz teklifi) halka açık değildir. Belirteç satışına katılmak için barındırma borcunun bir kullanıcısı olmanız gerekir. Bir ICO, katkıda bulunanların belirli bir adrese fon göndererek satış için tokeni satın almasına izin verirken, bir IEO, katılımcının / kullanıcıların takas hesaplarını kullanarak tokeyi satın almalarını ister.

Birçok insan IEO’nun yeni bir şişede eski şarap olduğunu düşünüyor, ancak durum böyle değil. ICO’larla ilgili en büyük sorun, üçüncü taraflarca izlenmemeleridir. Temel olarak, yatırımcıları şirketinize fon koymaya ikna edecek bir beyaz belgeniz olduğu sürece herkes bir ICO başlatabilir. Öte yandan, bir IEO tamamen farklı bir model değilse de bir modeldir. Hem ICO’lar hem de IEO’lar ilk halka arzın (IPO) gerekçesini paylaşırken, bir IEO’da değişim bir yönetici haline gelir.

MenaPay tarafından yapılan resmi bir duyuruda:

    “IEO yaklaşımı, geliştiricilerin çoğu blok zincirinde kalifiye olduğu için yeni başlayanlar için faydalıdır, ancak ICO uzmanı değillerdir. Dolayısıyla, sürecin her iki tarafa da güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için girişimin değişim uzmanlığına güvenmesi çok daha iyidir. Potansiyel yatırımcılar, çevrimiçi olarak iyi bilinen kripto para birimi döviz platformlarını kullanarak satın alma jetonlarını daha rahat hissedecekler ve bu sistem gerçek projelere yatırım yapmak isteyenler için büyük bir avantaj ”dedi.

Bir IEO’ya Nasıl Katılabilirsiniz?

IEO’yu ilan eden blog yazısında, şirket katılmak isteyenler için talimatlar verdi.

    Bir IEO için Araştırma
    Hangi borsaların listeleneceğini öğrenin
    Borsaya Kayıt Olun
    Hangi şifreli para biriminin kabul edileceğini öğrenin
    IRO başlayana kadar bekleyin

kriptopara