Wolfram Blockchain Labs ile ARK Ortaklıkları

18.03.2019
32
A+
A-
Wolfram Blockchain Labs ile ARK Ortaklıkları

ARK yakın zamanda Wolfram Blockchain Labs ile yeni bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklık, Wolfram’ın DLT hosting mimarisi ve ARK ekosistemi arasındaki entegrasyonu gerektirecek Geliştiriciler hesaplama araçları kesintisiz bir dizi ile çalışmak için doğrudan erişim verilmesi gerektigini söylediler

Bu işbirliği sayesinde, ARK kamu API şimdi Wolfram Dili entegre ve analitik, Uygulama Geliştirme ve hesaplamalı keşif için programlı olarak kullanılabilir — ARK düğümlerden veri kullanarak hizmetleri oluşturmak için evrensel ve tutarlı fonksiyonları ile.

Bu programlama dili entegrasyonu, ARK’IN zaten sahip olduğu etkileyici 18 farklı yazılım geliştirme kitine(SDK’S) ekler.

Wolfram dil işlevleri, Bitcoin, Ethereum, ARK ve diğer blockchain ine gönderilen işlem verilerini oluşturmak ve erişmek için Testnet ve Mainnet ağlarına erişime izin verir. Ark düğümlerini Wolfram Blockchain Labs DLT hosting mimarisine entegre ederek, bu yeni entegrasyon geliştiricilerin yeni uygulamalar yaratmalarına ve blockchain lerini genişleyen kapsam, üstün görselleştirme araçları ve işlemlerin özelleştirilmiş analizi ile keşfetmelerine olanak tanır.

“Ark blockchain’i Wolfram dili ile entegre etmek, iyi belgelenmiş sistem ve sezgisel yöntemler sayesinde basit bir görevdi. ARK blockchain’i destekleyerek, zaten aktif bir ARK geliştirici topluluğuna katılıyoruz ve kapıları, kullanıcıların ve geliştiricilerin üretim dereceli uygulamalar oluşturmasına ve ARK’IN yenilikçi teknolojisi, veri yapısı ve fikir birliği ile denemelerine olanak tanıyan yeni bir blockchain hesaplanabilir veri boyutuna açıyoruz.


Christian Pasquel, Wolfram Blockchain Labs için bağlantı Direktörü
Christian Pasquel


ARK ve Wolfram ayrıca hesaplama tabanlı interaktif eğitim materyali arayanlar için geniş bir kullanım yelpazesi için hesaplama denemeleri (kod, etkileşimli çıktı ve anlatı metni içeren Wolfram dizüstü bilgisayarları) sağlayacaktır.

Wolfram ve ARK artık ARK ve Wolfram topluluk üyeleri için kapalı bir beta kullanıcılara işlevselliği yayıyoruz ve bu yıl daha sonra herkes için kullanılabilir olacak.

Bu entegrasyon, programcıların ve araştırmacıların, üç yıldan fazla bir süredir Wolfram diline entegre edilmiş geniş bir algoritma derinliğine ve gerçek dünya bilgisine dayanan yerleşik hesaplama istihbaratından yararlanarak, her zamankinden daha yüksek bir seviyede çalışmasını sağlayacaktır. Bu entegrasyonu sağlamak ve zaten çok sayıda entegre programlama dilimize eklemek için Wolfram ekibi ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.”


KRİSTJAN Kosic, ARK’DA CTO
Kristjan Kosic


Wolfram Dili nedir


Wolfram Dili, programcıların her zamankinden çok daha yüksek bir seviyede çalışmasına izin verir; bu sayede, geniş bir algoritma derinliğine ve gerçek dünya bilgisine dayanan yerleşik hesaplama zekasından yararlanarak, üç yıl boyunca dikkatlice entegre edilmiştir. Dünyanın en üretken programlama dili ve insanlar ve AIs için ilk gerçek hesaplama iletişim dili olarak ortaya çıkan şeyleri yaratmak için, yerel olarak ve bulutta derhal konuşlandırılarak küçükten büyük programlara ölçeklenebilir olan Wolfram Dili, açık ilkelere ve zarif bir birleşik sembolik yapıya dayanıyor.

Wolfram Blockchain Hakkında


Wolfram Blockchain Labs akıllı, sözleşme tabanlı uygulamalar geniş bir yelpazede geliştirilmesinde yardımcı olmak için gerekli araçları ile dağıtılmış defter teknoloji ekosistemleri sağlar. Wolfram Blockchain Labs, Wolfram Research, Inc. ‘ in DLT odaklı yan kuruluşudur., Mathematica yaratıcısı, Wolfram / Alpha, ve Wolfram Dili. Wolfram, her şeye sofistike hesaplama zekası enjekte eden teknoloji ve araçlar geliştirmede liderdir.

Wolfram programlama dili ve Wolfram blockchain labs hakkında daha fazla bilgi için ziyaret edin:

https://www.wolfram.com/
https://www.wolframblockchainlabs.com

ARK Hakkında


ARK, Blockchain geliştirme ve yaratma için bir platformdur ve herkesin Web sitesi oluşturma için yaptığı WordPress ve Wix gibi kendi blockchain lerini oluşturmasını kolaylaştırır ve sezgisel hale getirir. ARK, herkesin birbirleriyle birlikte çalışmasına izin verirken tamamen özelleştirilmiş bağlantılı köprü ve projelerin tüm ekosistemini inşa etmeyi hedefliyor. Tüm ARK tabanlı zincirler, blok süreleri, özel işlemler, saniyede işlemler, eklenti modülleri, dinamik ücretler vb. gibi yönlerde özelleştirilebilir. ARK oluşturma seçenekleri ve kullanım durumları zenginliği ile kendi blockchain oluşturmak için kullanıcıları güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.