Mercury FX şu anda Ripple’ın xRapid Weekly’si ile “Onbinlerce Dolar” İşlemektedir

21.03.2019
36
A+
A-
Mercury FX şu anda Ripple’ın xRapid Weekly’si ile “Onbinlerce Dolar” İşlemektedir

Ripple tartışmasız bir şirketten uzak olabilir, ancak bir yönü açık: Ripple, yeni SWIFT olma iddiasıyla yüksek derecede bir başarı elde ediyor.

Bir Ripple ortağı CEO’su olan Mercury FX, Alastair Constance, yakın zamanda Decrypt ile röportaj yaptı ve şirketin xRapid sistemini kullanmaktan bahsetti.

Görüşmeye göre, CEO ticari işlemleri yapmak için xRapid kullanımının hızını arttırmaya hazırlanıyor. Şirketin halihazırda İngiltere’den Meksika’ya ve Filipinler’e para aktaran kanalları var ve haftada onbinlerce dolar taşınıyor.

Meksika, Afrika ve Filipinler gibi yerler para göndermek için çok pahalıdır ve bu çözüm şirketin daha hızlı ve daha sağlam bir şekilde yapmasına yardımcı olmaktadır.

Ripple tarafından yaratılan XRP jetonlarını kullanan xRapid, son yıllarda Mercury FX gibi şirketler tarafından kolaylıkla “zor” yerlere para göndermek için kullanmakla ilgileniyor.

Mercury FX, Londra merkezli, Londra şubesi aracılığıyla yıllık 1 milyar ABD dolarını ve tüm şubelerini düşündüğünüzde 1,8 milyar ABD doları işlem yapan bir şirkettir. Şimdi CEO, şirketin xRapid konusunda çok heyecanlı ve heyecanlı olduğunu, sistemi kullanabilecekleri daha fazla yargı alanı açmaya çalıştıklarını açıkladı.

Meksika ve Filipinler’de yeni kanallar açılacak ve gelecekte daha da fazla ülke eklenebilecek. XRapid’den önce, Meksika şirketteki iş dünyasının büyük bir parçası değildi, fakat şu anda değişen her şey oraya para göndermek için çok daha ucuz ve daha kolay.

Konstanz’a göre, Mercury FX şu anda kendi ülkelerinden gelen ülkelerle ve havale sorunları için kendilerine ilginç çözümler sunmak üzere iş yapan şirketlerle çalışıyor.

Her şey xRapid ile bile mükemmel değil, çünkü işlemleri daha yumuşak hale getirmek için aşılması gereken zorluklar var.

Örneğin, transferler ile ilgili düzenlemeler ve vergiler gibi, yoluna girebilecek sermaye kontrolleri vardır. Kötü havale düzenlemelerine sahip bir ülke, teknoloji yardımı ile kesilebilecek tüm maliyetlere rağmen şirket için o kadar çekici olmayacaktır.

Bir diğer önemli nokta, xRapid’in parayı önce XRP’ye sonra da tekrar fiat’a çevirmek için başka borsalar gerektirmesidir. Ülke iyi bir borsaya sahip değilse, bu aynı zamanda şirketin uzun vadede çözmesi gereken bir sorun olabilir.

kriptopara