Microsoft Azure Executive: Blockchain’de Büküm Noktası Ortaya çıkıyor

13.05.2019
15
A+
A-
Microsoft Azure Executive: Blockchain’de Büküm Noktası Ortaya çıkıyor

Microsoft’un Yorke Rhodes, Blockchain benimsenmesinin geçtiğimiz birkaç yıl içinde katlanarak arttığını söylüyor

Rhodes ayrıca, Opera’nın bir cüzdan çözümünü yerel tarayıcı arayüzüne entegre etme kararının yakında bir endüstri standardı olacağına inanıyor.
Birçok teknoloji meraklısı, 90’lı yılların ortalarında internetin kitleler tarafından bugün olduğu kadar kolay bir şekilde kucaklanmadığını hatırlayabilir.

Benzer bir şekilde, Microsoft’un Yorke Rhodes — Azure Blockchain projesinin ana Program Yöneticisi (PM) olan — şimdi geleceğe taşınırken, blockchain’in karmaşık operasyonel/biz süreçlerini düzene koyma kabiliyeti nedeniyle giderek daha fazla işletmenin ilgisini çekmeye başlayacağını düşünüyor.

Ayrıca, ny’de son zamanlarda bitirilen Ethereal zirvesinde yaptığı konuşmada, Rodos, sahnenin artık blockchain’in dünya çapında büyük bir şekilde kalkış yapması için ayarlandığını belirtti. Daha sonra eklemek için gitti:

“Bu yüzden benim görüşüme göre [blockchain teknolojisinin büyük bir şeyin eşiğinde olduğu] bu devrilme noktasındayız.”

Rhodes, tüketiciye bakan çeşitli teknolojilerle ilgili tutumunu detaylandıran Rhodes, bu tekliflerin bir kısmının blockchain arenasını yavaş yavaş ama kesinlikle demystifying ettiğini ve halkın bu teknolojinin gerçek potansiyelinin ne olduğunu daha iyi bilmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Bu bağlamda, Rhodes, son zamanlarda merkezi olmayan bir kripto cüzdanını yerel kullanıcı arayüzüne entegre eden son derece popüler bir web tarayıcısı olan Opera örneğini gösterdi. Benzer şekilde, okuyucularımızın çoğu, Samsung’un amiral gemisi S10 akıllı telefonunun da dahili bir cüzdanla birlikte geldiğini de biliyor olabilir.

“Opera tarayıcısı aracılığıyla Web3’e giriş deneyimi aslında oldukça ağrısızdır ve bu teknolojilerin tüketicilerin eline nasıl geçtiği konusunda gerçekten önemli bir şeydir”.

Son olarak, konuyla ilgili olarak, Rhodes, Opera’nın en son entegrasyon kararının yakında bir endüstri standardı haline geleceğinden ve çoğu kurumsal uygulama geliştirme faaliyetinin bundan böyle “tüketici odaklı” (çok büyük ölçüde) olacağından oldukça emin olduğunu belirtti.

Bu parçayı kapatırken, Rodos’un yaklaşık yarım on yıldır blockchain/crypto alanı içinde çalıştığı vurgulanmalıdır. Microsoft ile yaptığı çalışmalarla, “büyük işletmeler ve diğer büyük isim kurumları, şu anda yakalandıkları evlat edinme uçurumunu geçmelerine yardımcı olmayı umuyor.”

Daha sonra eklemek için gitti:

“Tıpkı 1990’larda insanlar internetten korktuğu zamanki gibi.”

Kripto Haber