Microsoft Bitcoin İle Ödeme Hangi Aşamada

21.02.2019
45
A+
A-
Microsoft Bitcoin İle Ödeme Hangi Aşamada

Microsoft bir süre önce bitcoin’e ilgi gösterdi, ancak büyük soru hala böyle bir ilgisinin olup olmadığı. Cevabı evet gibi görünüyor.

2017’nin sonu ve 2018’in başlangıcında, şirket kısa bir süre bitcoin kabul etmekten vazgeçti ve yeterince ilginçti, aynı zamanda kripto para biriminin en önde gelenlerinden birini yaşadı.

Belki de şirketin kripto para birimini kabul etmeyi bırakmasının en belirgin sebeplerinden biri uçuculuktan kaynaklanıyordu. Şirketin bitcoin kabul etmeyi bırakmasının bir diğer olası nedeni de kripto para birimiyle ilgili yüksek ücretlerdi.

Bitcoine karşı hamle olsa sürmedi. Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktıktan bir hafta sonra, şirket konumunu yeniden değerlendirdi ve bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini açıkladı. Netleşmek için, şirketin bir sözcüsü,

    “Bitcoin miktarlarının daha düşük olmasını sağlamak için sağlayıcımızla çalıştıktan sonra mağazalarımızda bir ödeme seçeneği olarak bitcoin’i geri yükledik.”

Umut, Microsoft’un bitcoin kullanmasının kripto para birimine daha fazla ilgi çekmesidir. Halen Microsoft, Bakkt Exchange’e Starbucks ve BCG gibi diğer şirketlerle katılmaktadır.

Ayrıca, bitcoin satın almakla ilgilenenler Microsoft’ta bunu yapabilir. Şirketin web sitesine göre,

    “Bitcoin’i Microsoft hesabınıza para yatırmak için kullandığınızda, Windows ve Xbox mağazalarındaki oyunları, filmleri ve uygulamaları satın almak için kullanabilirsiniz. Bu fonları Microsoft çevrimiçi mağazasındaki ürünleri satın almak için kullanamazsınız. ”

    Web sitesi devam ediyor, “Bitcoin kullanarak Microsoft hesabınıza eklenen para iade edilemiyor. Hediye kartı almak için Microsoft hesabınızdaki parayı kullanamazsınız. Tüm ülkelerde ve bölgelerde Bitcoin ile Microsoft hesabına para ekleme desteği yoktur. “

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.