Microsoft Azure, Blockchain Veri Yönetimi Hizmetlerini ve Blockchain Jetonlarını Tanıtıyor

12.12.2019
67
A+
A-
Microsoft Azure, Blockchain Veri Yönetimi Hizmetlerini ve Blockchain Jetonlarını Tanıtıyor

Microsoft’un blockchain destekli bulut hizmeti olan Microsoft Azure, blockchain defterlerinde yeni jetonlar ve blockchain veri yönetimi hizmetlerini açıkladı. Şirket, endüstri standartlarına uygun olarak geliştirilen belirteçlerin oluşturulması ve yönetimi de dahil olmak üzere tokenizasyon sürecini basitleştirmeyi amaçlayan bu hareketi açıkladı.


Azure Kullanıcılarını Kolaylaştırmak için Geliştirilen Aracı,
Yeni hizmetler ve yeni araçlar Azure müşterilerinin hizmetleri daha kolay bir şekilde kullanmalarını sağlayacak. Şirket, önceden oluşturulmuş şablonlar ve bunları kullanıcılara sunacak geniş bir galeri sunmayı amaçlamaktadır. Ortak ortaklar, geniş galeriyi geliştirdi ve bu araçların her ikisi de gelecekte eklenecek.

Azure’un blogunda yayınlanan bir yayında, Microsoft Azure Genel Müdürü Matthew Kerner, dedi.

“Bu en yeni tekliflerle, müşterilere artık Azure Blockchain Service aracılığıyla blockchain ağını yönetmenin yanı sıra, dijital Azure Blockchain Jetonları (önizleme) aracılığıyla fiziksel veya dijital varlıklar için belirteçleri kolayca oluşturma ve yönetme deneyimini sona erdirebiliriz.”

Blockchain yönetici servisi, blockchain tabanlı ağların oluşturulması ve sürdürülmesi sürecini kolaylaştıracak. Bu özellik, kullanıcıların blok zinciri defter verilerini toplamasını, dönüştürmesini ve Azure Cosmos DB ve Azure SQL Veritabanı aracılığıyla birden fazla kaynağa ulaştırmasını sağlar. Bu hizmet hem halka açık hem de özel blok zincir defterinde işlem verilerini destekleyerek mevcut uygulamanın veriyle entegrasyon sürecini kolaylaştırır.

Microsoft Azure, bu hafta, geliştirici topluluğu için fungar olmayan blok zinciri belirteçleri ödül programı “Azure Heroes” u tanıtan bir başka büyük duyuru başlattı.

kriptopara