MRFR Araştırma Tahminlerine Göre Blockchain Teknolojisinin Gelecek 5 Yılda% 66.4 Büyümesi Bekleniyor

14.04.2019
11
A+
A-
MRFR Araştırma Tahminlerine  Göre Blockchain Teknolojisinin Gelecek 5 Yılda% 66.4 Büyümesi Bekleniyor

Pazar Araştırması geleceği (MRFR’ ‘ nin çalışması, küresel Blockchain teknolojisinin 66.4 için 2018 tahmini döneminde 2023% bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sergilemesi bekleniyor.

MRFR, hedef grubu tanımlayarak ve çözerek müşteriler arasındaki boşluğu dolduran bir araştırma grubudur.

Değerlendirme, küresel pazarın 7,128’in sonuna doğru 2023 MN değerinde bir değerlemeyi ölçeklendirmeye hazır olduğunu ve akıllı sözleşme, dijital ödemeler ve kimlikler için Blockchain’in benimsenmesinde bir artış gözlemlediğini gösteriyor. Bu geniş ölçekli evlat edinmenin, önümüzdeki yıllarda hem bir teknoloji hem de bir pazar olarak Blockchain’in büyümesine öncülük etmesi bekleniyor.

Blockchain, farklı endüstri dikeylerinde çoğalan uygulamaları sergilemek için prognostik olan yüksek potansiyeli ifade eder. Teknolojinin son kullanıcı endüstrileri için bir büyüme katalizörü olarak benimsenmesi, önümüzdeki birkaç yıl içinde Blockchain teknoloji pazarının genişlemesini teşvik edeceği tahmin edilmektedir.

Teknolojinin güvenilirliği ile birlikte iş mimarisinin sadeleştirilmesine yönelik yoğun talep, Blockchain teknoloji pazarında gelişimsel fırsatları ortaya çıkarması bekleniyor. Bu yeni bir teknoloji olmak son birkaç yıl içinde hızlı kilometre kazanmıştır ve önümüzdeki yıllarda büyük yatırımlar bir giriş çekmek bekleniyor. Duruma göre, Zürih merkezli bir Blockchain başlangıcı olan B3i Service AG, tüm sigorta endüstrisi için bir Blockchain ticaret platformunun geliştirilmesi için USD 16 Mn’yi yükseltti.

Blockchain teknoloji pazarında faaliyet gösteren diğer büyük şirketler Oracle Corporation, Accenture l, Cyber Infrastructure Pvt. Ltd. ‘ dir., Amazon Web Services Inc. Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Hewlett Packard Enterprise Company, Empirica S. A., IBM Corporation, Microsoft Corporation, Infosys Limited ve SoluLab Inc.

Blockchain teknoloji pazarının inceleme döneminde son derece kazançlı kalması öngörülmüştür. Ancak, ölçeklenebilirlik ve güvenlik ile ilgili konuların önümüzdeki yıllarda pazarın genişlemesini kontrol etmesi bekleniyor. Buna ek olarak, belirsiz düzenleyici standartlar ve mevcut uygulamalar ile entegrasyon teknolojinin yarattığı zorluklar öngörülebilir gelecekte pazar büyümesini zayıflatmak muhtemeldir.

Kripto Haber