Nem Vakfı İflas Söylentilerine Tepkili

04.02.2019
159
A+
A-
Nem Vakfı İflas Söylentilerine Tepkili

NEM Vakfı kısa süre önce internete, mevcut mali durumunu çevreleyen birçok konuyu açıklığa kavuşturmak için götürdü. Mesele ile ilgili olarak, Vakıf Başkanı Alexandra Tinsman liderliğindeki NEM Sekreteryası, firmanın gelecekteki eylem planını ve mevcut sorunlarını mümkün olan en iyi şekilde nasıl çözmeyi planladıklarını ele aldı.

Yeni başlayanlar için, Tinsman, NEM’in kurulmuş bir VC firmasından yeni bir fon alımı için zaten “başvuruda bulunduğunu” belirtti; ilk toplu paranın 30 gün içinde gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Tinsman daha sonra, şirketinin 2018 yılına kadar süren durgun pazar koşullarından dolayı birkaç çalışanı işten çıkarması gerektiğini doğruladı.

NEM’in topluluk üyeleriyle yakın zamanda yaptığı ileri bir bakış, şirketin daha fazla likidite kazanmasına yardımcı olmak için bir crowdfunding etkinliğinden faydalanmak istediğini gösteriyor. Konuyla ilgili olarak, NEM’in yürütme idarecisi, bağış toplayıcıya ilişkin daha fazla detayın yakında açıklanacağını doğruladı.

Son işten çıkarma meselesine değinen NEM vakfı, devam eden tüm faaliyetlerini “beklemeye aldıklarını” doğruladı. Bunun bir sonucu olarak, mevcut bazı çalışanlar bütçe kısıtlarının ciddiyetine bağlı olarak geçici / kalıcı olarak işten çıkarıldı.

Konuyla ilgili olarak, NEM Sekreteryası, bu kadar zor bir karar vermek zorunda kaldığı için pişmanlık duyduğunu belirtti.

Son bir Soru-Cevap sırasında. NEM destekçilerinin bir kısmı, önceki yönetim ekibinin neden bu tür sıkıntılarla karşılaşsa bile, farklı yönetim konularında 80 milyondan fazla XEM belirteci harcadığını bilmekle ilgilendi. Konuyla ilgili olarak, NEM’in yönetim ekibi fonların yalnızca “yaklaşmakta olan pazarlama projelerini kolaylaştırmak” için kullanıldığını belirtti.

kriptopara